Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Próba

Przechodzimy ostateczną Próbę i odpieramy atak kultystów.

Poprzednie zadanie, Serce Matki, pozwoliło ci na wejście na teren plemienia Nora. Po jego ukończeniu Próba automatycznie się rozpoczęła od scenki, w której wraz z innymi kandydatami wspinasz się po stromej górskiej ścianie. Na jej szczycie film dobiegnie końca, a ty będziesz stał przed pierwszym zadaniem - zabiciem żuwacza.

Ich stado będzie biec przed tobą. Zamiast próbować zgładzić maszynę łukiem, po prostu biegnij na wprost i uderz kilkukrotnie ciężkim ciosem włócznią. Przeszukaj resztki maszyny, aby pozyskać trofeum. Te, niestety, zostanie wybite ci z rąk, więc ponownie rusz na polowanie na żuwacza.


Wygrana w Próbie

Gdy już zdobędziesz kolejne trofeum, musisz nadrobić zaległości i udać się na szlak wojowników. Wskakuj po kolejnych półkach skalnych, a w końcu dogonisz innych uczestników. Natkniesz się na starszego mężczyznę, który nie będzie widział zbyt dużych szans dla twojego zwycięstwa. Nie poddawaj się jednak i po dostaniu się na starą część szlaku, przyj do przodu, najpierw skacząc na linę przyczepioną do drzewa. Potem po owalonym drzewie, a następnie wespnij się po skale na jej szczyt.

Ścieżka z tej perspektywy może i wydaje się trudna, ale w rzeczywistości nie da się na niej zgubić.

Kontynuuj wspinaczkę po półkach w prawo, gdzie przebiegniesz po kolejnym drzewie i osuniesz się na dół po przyczepionej obok żółtej linie. Biegnij przed siebie, wyprzedzając tym samym innych uczestników, po czym ponownie wspinaj się na wysoką skałę. Kontynuuj swoją podróż, na końcu wskakując na kolejną linę i raz jeszcze wyprzedzając innych i pokonując ich o ułamki sekundy.


Atak kultystów

W tym momencie zostaniecie zaatakowani przez tajemniczych kultystów. Wielu z twoich współzawodników zginie, a po zakończeniu przerywnika filmowego musisz wziąć sprawy w swoje ręce i odeprzeć atak. Zabij wszystkich napastników, aby pozostali przy życiu kandydaci do Próby mogli uciec z pułapki.

Ostrzeliwanie z łuku jest skuteczne, ale tylko wtedy, gdy koncentrujemy się na jednym lub dwóch przeciwnikach. W przypadku większych grup nie ma zbyt dużego sensu.

Możesz wdać się w ostrzeliwanie z łuku lub skierować się od razu ostro w prawo, gdzie znajdują się żółte liny, po których wespniesz się na półkę skalną, gdzie wykończysz przeciwników za pomocą włóczni. Uruchomi się kolejna scenka, po której pojawią się posiłki. Uporaj się z nimi dokładnie w ten sam sposób, stawiając przede wszystkim na walkę bezpośrednią. Zabawa z łukiem sprawi bowiem, że staniesz się niezbyt mobilny.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Łona Góry


Po kolejnym odparciu nieprzyjaciół pojawi się osobnik z niczym innym, ale z ciężkim karabinem maszynowym. Po zakończonej scence, w której twoi towarzysze zginą, skup się na przeciwniku ze śmiercionośną zabawką, szybko do niego podbiegnij, aby zabrać broń, którą bez problemu wykończysz pozostałych przy życiu wrogów. Po walce podejdź do dowódcy i przeszukaj jego ciało. Okaże się, że również posiada fokus.

Niestety, za twoimi plecami pojawi się mężczyzna, który zostanie napadnięty przez Rosta. Pojedynek zakończy się niezbyt oczekiwanie. Po upadku z dużej wysokości uruchomi się kolejna scenka, gdzie zauważysz brak fokusa oraz która da początek dla Łona Góry, kolejnego zadania.

O autorze
Komentarze