Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Ślad dowódczyni

Odnajdujemy Sonę i mścimy się na tajemniczych kultystach.

Zadanie odblokujesz wraz z przejściem misji Poszukująca u bram, wykorzystując wszystkie ścieżki dialogowe w rozmowie z Varlem. Udajemy się zatem w miejsce, gdzie wojownicy Nora wpadli w zasadzkę, mając nadzieję, że natrafimy na ślad pozostawiony przez Sonę.

Gdy dotrzesz do miejsca masakry, musisz przebadać je fokusem. Znajduje się tam wiele zniszczonych, skażonych czujek. Przeszukaj jedną z nich, a następnie to samo uczyń z wrakiem skaziciela. Po chwili pojawi się jeden z ocalałych. Porozmawiaj z mężczyzną, aby dowiedzieć się o Sonie i zastawionej pułapce.

Po krótkim dialogu udaj się w miejsce wskazane przez mężczyznę. Po wejściu na wzniesienie uruchom fokusa, aby zbadać pozostawione tam ślady. Zapoznaj się z łukiem i obejrzyj ognisko oraz groty strzał na pieńku. Wskazówki zyskasz także po zbadaniu bandażu. Użyj fokusa i oznacz krwawe ślady, a następnie udaj się za nimi.

Wespnij się na półkę skalną i podążaj dalej. Przechodź po kołkach i rozciągniętych linach, wspinaj się na kolejne podwyższenia, aż w końcu dotrzesz do martwego piłozęba. Zbadaj jego wrak, po czym uruchomi się scenka, w której w efektowny sposób pozbędziesz się kolejnej maszyny, a także spotkasz Sonę.

Dzięki podglądowi w trybie fokusa, będziesz mógł poznać rozmieszczenie wszystkich przeciwników.

Zabicie kultystów i skażonych maszyn

Okazuje się, że kobieta wytropiła zabójców, którzy zaatakowali obóz Nora podczas przeprowadzanej Próby. Udaj się za Soną, a gdy dotrzecie na miejsce, będziesz musiał pozbyć się wszystkich kultystów przebywających w dolinie, a także skażonych maszyn. Opcjonalnie, do czego zachęcamy, zniszcz pojemniki z płomieniem.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Zemsta Nora


Bandytów i maszyny pozbądź się w dowolny sposób, choć nie polecamy zjeżdżania w dół na samym początku. Wykorzystuj ogniste strzały i strzelaj w zielone pojemniki, gdy w ich bezpośredniej okolicy będą znajdować się wrogowie. Ranisz ich - często śmiertelnie - powstałym w ten sposób wybuchem. Podczas walki unikaj czerwonych obszarów. Wejście w takie miejsce spowoduje zakażenie i trwałe ubywanie twojej energii przez krótki czas. Po walce porozmawiaj z Soną.

Podczas rozmowy pojawi się Varl, który zlecił ci te zadanie. Po zakończonej scence wejdź w tryb fokusa i podświetl ścieżkę prowadzącą do wykopalisk. Znajdziesz tam plik fokusa. Po odsłuchaniu wiadomości dowiesz się o pewnych interesujących detalach. Porozmawiaj zatem z Soną, a później z Varlem, dzięki czemu odblokujesz Zemstę Nora, kolejną misję głównego wątku.

O autorze
Komentarze