Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn - Słońce spadnie

Rozbrajamy pułapkę w magazynie i łapiemy Dervahla, zakańczając tym samym wątek Erenda.

Wbrew nazwie tego drugiego wątku kampanii głównej, słońce nigdzie się nie wybiera, a misja jest naturalną kontynuacją zadania Na ziemie graniczne, w którym pomogliśmy Erendowi odnaleźć jego siostrę. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Dervahl, porywacz Ersy, zmierza do Południka, aby dokonać zemsty na Carja.

Udajemy się zatem do Pałacu Słońca w Południku, gdzie rozmawiamy z Avadem i Erendem. Gdy powiemy o odnalezionym liście, odezwie się także Niewinny Marad. Po wstępnej naradzie poinformuj Avada o sposobie śmierci Ersy zgodnie z własnym sumieniem. Następnie udaj się do magazynu w Południku.

Uruchomi się scenka przerywnikowa, w której uzbrojony Erend wyważy drzwi. W środku zauważycie bombę, którą powinieneś zbadać fokusem. Okaże się, że to naprawdę dobrze wykonana broń, która reaguje na dotyk. Podejdź ostrożnie do przedmiotów, po czym wykonaj na nich interakcję. Udaj się zatem na górne piętro, gdzie zbadasz beczki z płomieniem.


Rozbrojenie bomby i walka z Dervahlem

Spójrz na lewą stronę miejsca, gdzie stoją beczki. Znajduje się tam drewniana dźwignia. Uruchom ją, aby otworzyć drzwi na piętrze, a następnie wypchnij wraz z Erendem beczki na zewnątrz. Po ich wyrzuceniu uciekniecie z magazynu, w którym nastąpi spektakularna eskplozja. Na szczęście wszyscy się uratują.

Po lewej stronie od beczek z płomieniem znajdziesz drewnianą wajchę. Wykonaj na niej interakcję, a następnie na beczkach.

Uruchom fokusa, aby zauważyć ślady butów. Podświetl ścieżkę i udaj się nią aż do jednego z mieszkań. Tam zejdź schodami do piwnicy, a następnie przez wyłom w ścianie. To tędy Dervahl zmierza do pałacu, więc kontynuujemy wędrówkę po jego śladach. Mężczyzna zauważy naszą obecność, więc pędź za nim.

Przechodź po półkach skalnych w lewą stronę, korzystając z wystających elementów i kończąc na drabinie. Zabij dwóch bandytów przed tobą i wjedź dalej do podtapianego pomieszczenia. Wejdź schodami na górę, a gdy wyjdziesz na zewnątrz, kontynuuj wspinaczkę po kolejnych schodach.

W przerywniku filmowy podsłuchasz Dervahla rozmawiającego z Avadem. Mężczyzna spróbuje uruchomić zapalnik, ale rozbroiliśmy wcześniej bombę, więc wybuch nie dojdzie do skutku. Podejdź do zagłuszającego urządzenia i je zniszcz, po czym podążaj za Dervahlem. Po krótkim dialogu będziesz musiał pokonać go oraz jego ludzi.

W walce z latającymi maszynami kluczowe jest posyłanie płonących strzał w ich słabe punkty, które zlokalizujesz używając fokusa.

Dowódca grupy posiada ciężką broń ogłuszającą i uderzającą falą, toteż pozostawaj cały czas w ruchu, jeśli nie chcesz zbyt szybko dokonać żywota. Doskakuj do niego, w międzyczasie uderzając lekkimi atakami włócznią, a także kontroluj poziom swojej energii. Używaj cały czas wywarów leczniczych i ziół, gdyż nawet trzy trafienia ze specjalnej broni może pozbawić cię życia.

Następnie pokonaj resztę bandytów, po czym uruchomi się scena, w której dogorywający Dervahl za pomocą specjalnego urządzenia przywoła jastrząbłyski. Uderzaj w ich wrażliwe miejsca za pomocą ognistych strzał, a następnie dobijaj włócznią, gdy tylko padną na ziemię. Po pokonaniu dwóch maszyn pojawią się cztery kolejne.


Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja


Bardzo ważne, abyś cały czas pozostawał w ruchu i koncentrował swoje ataki tylko na jednej maszynie w danym momencie. Zminimalizuje to ryzyko ciągłej walki z czterema jastrząbłyskami. Po udanej walce pomów z Dervahlem. W kończącej scence pojawi się Erend, a następnie Avad. Mężczyzna zostanie zabrany, a ty musisz pomówić jeszcze z dwoma postaciami, a także samym Dervahlem, jeśli masz na to ochotę. Nie przyniesie to jednak nic konkretnego.

Rozmawiając z Erendem zakończysz cały jego główny wątek, zaś w dialogu z Avadem możesz poruszyć wiele ciekawych tematów, po czym misja dobiegnie końca.

O autorze
Komentarze