Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, misje i zadania, mapy, wszystkie sekrety.

Witajcie! Przed wami poradnik do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W naszym opracowaniu znajdziecie kompletny opis przejścia gry, ze wszystkim zadaniami głównymi oraz pobocznymi - także z uwzględnieniem różnych ścieżek ukończenia misji oraz całej gry.

Przygotowaliśmy także porady z zakresu rozwoju postaci, walki, umiejętności oraz innych elementów z najnowszych przygód Geralta. Mamy również masę map oraz lokalizację wiedźmińskiego rynsztunku.

Nie pominęliśmy również dodatków do gry oraz rozmaitych sekretów. To jedna z największych publikacji tego typu w naszym serwisie. Życzymy powodzenia na szlaku i miłej lektury!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji na tej stronie:


Porady ogólne

Zacznijmy od podstawowych informacji, takich jak sterowanie czy interfejs. Znajdziesz tutaj również kilka porad związanych z ustawieniami grafiki na komputerach.


Postać

Wiedźmin 3 to rozbudowana gra, więc warto poznać kluczowe znaczenie poszczególnych elementów, takich jak ekwipunek, alchemia, rzemiosło czy walka.


Świat gry

W tej sekcji zajmiemy się światem gry - zobacz, jak skonstruowana jest mapa, i jak z niej korzystać. Dowiedz się również, gdzie znaleźć Miejsca Mocy, dzięki którym zyskasz jeden punkt do umiejętności.


Zadania główne

Opis przejścia kampanii fabularnej - od początku aż do zakończenia, a właściwie zakończeń. W trakcie zabawy podejmiesz kilka istotnych decyzji, które wpłyną na finał. Postaramy się przybliżyć te momenty.

Prolog

Akt I: Velen

Akt I: Novigrad

Akt I: Skellige

Akt II: Kaer Morhen

Akt III

Zakończenie / Epilogi


Zadania poboczne

Gra oferuje wiele intrygujących zadań pobocznych. Warto je wykonywać, choćby po to, by w całości poznać wiedźmiński świat, lecz również dlatego, że kilka z zadań tego typu może mieć wpływ na inne wydarzenia.


Zlecenia wiedźmińskie

Wiedźmin musi z czegoś żyć i od tego są właśnie zlecenia wiedźmińskie, które pobieramy z tablic we wioskach i miastach, ale nie tylko - wiele zleceń przekażą nam sami ludzie, w trakcie wędrówki.

Zlecenia w Velen

Zlecenia w Novigradzie

Zlecenia w Skellige

Pozostałe


Wiedźmiński rynsztunek

Wiedźmiński rynsztunek to komplet ubioru oraz mieczy dla Geralta. W świecie gry odnaleźć możesz manuskrypty, które nakierują cię na odpowiednie poszukiwania w postaci dodatkowego zadania. Rynsztunku Żmii, który znajdziesz w Białym Sadzie, nie można już ulepszać. Z kolei należący do cechu Gryfa, Kota i Niedźwiedzia mają po trzy poziomy ulepszeń. Na elementy naprowadzą cię nasze mapy.


Poszukiwania (zadania dodatkowe)

Poszukiwania mogą dotyczyć rozmaitych manuskryptów, unikatowych mieczy, zbroi lub osób. Geralt nigdy nie stronił od pomocy innym, ale sam również lubi być dobrze wyposażony.


Gwint

W świecie Wiedźmina odnajdziesz niezwykłą grę karcianą, zwaną gwintem. W trakcie przygody możesz zdobyć aż 200 kart do gwinta - zarówno poprzez ich zakup, jak i wygrywanie w pojedynkach oraz w trakcie misji. Zerknij na poniższy, oddzielny poradnik, by poznać zasady gry i zdobyć wszystkie karty.


Pytania i odpowiedzi

Poniżej możesz zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami o grze, a także odpowiedz na nie.


Poradniki do dodatków

Pierwszy dodatek fabularny do Wiedźmina 3 to prawie 10 godzin przygody, w tym także misje poboczne i rynsztunek wiedźmiński.

Drugi dodatek fabularny do Wiedźmina 3 to już kompletnie oddzielna, bajeczna kraina do zwiedzenia z wątkiem fabularnym, wieloma zadaniami pobocznymi i oczywiście nowymi rynsztunkami do zdobycia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze