Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Zlecenia: Barciowe Widziadło, Biała Dama (Novigrad)

Zlecenia wiedźmińskie, gdzie musimy zabić pewnego potwora i upiorzycę.

Poniżej znajdują się opisy dwóch zleceń wiedźmińskich. W pierwszym pomagamy grupie niziołków rozprawić się z problemem nawiedzającym ich pasieki, a w drugim rozprawiamy się z upiorem dziewczyny nawiedzającym pola chłopów.

Zlecenie wiedźmińskie: Barciowe Widziadło

Misję możesz rozpocząć po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy ogłoszeń (Mapa #1) we wsi Jantra, na wschód od Novigradu. Po uczynieniu tego idź porozmawiać z Holofernesem Meiersdorfem przebywającym w domu (#2) na południe od ciebie.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 14

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po krótkiej rozmowie wyrusz za jego synami, które pokażą ci miejsce (#3), w którym doszło do tragedii. Przyjrzyj się zamrożonemu ulowi, pszczołom oraz śladom, po których wyrusz przed siebie. Kiedy dotrą do wody przepłyń przez nią na południowy brzeg (#4), gdzie kontynuuj poszukiwania zabijając przy tym kilka topielców.

Kontynuuj wędrówkę wśród śladów prowadzących do pobliskich ruin (#5). Zejdź po schodach i spróbuj otworzyć drzwi. Wtedy jeden z synów podaruje ci klucz do drzwi. Po otwarciu okaże się, że w środku przebywa ogar Dzikiego Gonu, który zacznie uciekać.

Rzuć się w pościg kierując się na pole na wschodzie (#6). Tutaj rozpocznie się walka. Pojedynek nie jest zbyt trudny. Należy tylko korzystać często ze znaku Igni (potwór jest bardzo podatny na podpalenie i ataki ogniem) oraz odskakiwać, kiedy przywołuje lodowe kolce. Oprócz tego wykonuj uniki i stosuj połączenia powyższych ataków, aby rozprawić się z potworem.

Odskakuj, kiedy ogar przywołuje lodowe kolce

Po walce przeszukaj ciało potwora i wróć do Meiersdorfa, aby odebrać należną ci nagrodę.

Zlecenie wiedźmińskie: Biała Dama

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 16

Misję możesz rozpocząć po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy informacyjnej (Mapa #1). Po jego przyjęciu udaj się do pobliskiego domu, gdzie porozmawiaj z wdową. Powie ci o bandzie pewnych pijaczków, którzy po paru kuflach postanowili rozprawić się z Białą Damą straszącą okoliczną ludność. Niestety przeliczyli się, a ich ciała nad leżą na polu.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Skieruj się na pole (#2) na południu i zlokalizuj zwłoki, którym przypatrz się przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. Przeszukaj trzy ciała oraz butelki, po czym odnajdź ślady stóp na ziemi. Doprowadzą cię do pobliskich zabudowań, w których zejdź na dół, gdzie znajdziesz czwarte zwłoki. Geralt dojdzie do wniosku, że musiała to być sprawka Południcy, ale żeby ją wywabić musisz zdobyć należącą do niej rzecz.

Wróć do wdowy i porozmawiaj z nią na temat śledztwa. Kobieta podaruje ci sztylet, z którym wróć na miejsce ze zwłokami i użyj go na ognisku. Po chwili pojawi się południca. W trakcie walki z nią korzystaj ze znaku Yrden i atakuj tylko wtedy, gdy upiór wejdzie w pułapkę. W innym przypadku nie zadasz jej zbyt wielu obrażeń. Kiedy południca przyzwie trzy swoje odbicia, to zabijaj je szybko jednym ciachnięciem miecza. Jeżeli będziesz zwlekał, to zjawa będzie dość szybko się regenerować.

Kontynuuj walkę postępując zgodnie z opisaną wyżej taktyką, aż do zabicia Południcy. Po uczynieniu tego wróć do wdowy po nagrodę pieniężną.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Śmiertelne rozkosze (Novigrad)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze