Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Akt II: Kaer Morhen - Najbrzydszy człowiek na świecie

Zadanie główne: Bierzemy pod opiekę zagadkową postać, a potem urządzamy "przyjęcie".

Opis dwóch zadań rozgrywanych w Kaer Morhen, które są ściśle powiązane z tajemniczym Umą. Co kryje za sobą najbrzydsza istota stąpającą po ziemi? Czy uda się ją odczarować i sprawdzić czy potwierdzą się przypuszczenia wiedźminów?

Misja główna: Najbrzydszy człowiek na świecie

Misja rozpocznie się automatycznie po zakończeniu poprzedniego zadania fabularnego o nazwie Bezimienny. Wróć do Velen i skieruj się do kasztelu Wrońce, gdzie spotkaj się z sierżantem Ardelą lub Baronem (Mapa #1) jeśli nie wykonałeś dla niego misji rodzinnych. Porozmawiaj z nim na temat oddania Umy.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po rozmowie opuść budynek i udaj się do stajennego pilnującego Umy. Powiedz mu, że zabierasz stwora. Kiedy skończysz dialog rozpocznie się scenka, w której wiedźmin zabiera Umę na konia i kieruje się do Kaer Morhen. W trakcie drogi zatrzymują go jednak ludzie cesarza, z którymi musi udać się do Wyzimy.

Po audiencji u cesarza Geralt skieruje się do Kaer Morhen. Czekają tam na ciebie trzy zadania, w których będziesz musiał pomóc Lambertowi (misja Ostatnia próba), Yennefer (Zakłócenia) oraz Eskelowi (Ażeby widłogona zwabić...).

Po ich wypełnieniu Vesemir zabierze Umę na noc, aby go odczarować. W tym czasie możesz porozmawiać z Yennefer i Lambertem oraz Eskelem. Spotkanie z dwoma ostatnimi skończy się alkoholową posiadówą. Przy okazji zacznie się inne zadanie - Nie ma jak w domu. Po jego wykonaniu, pokrywającym się z obecnym zadaniem, automatycznie włączy się następna misja - Va faill, Elaine. Po jej ukończeniu zakończy się również bieżące zadanie.

Następnie: Wiedźmin 3 - Akt II: Kaer Morhen - Ażeby widłogona zwabić...

Misja główna: Nie ma jak w domu

Po nocnych rozmowach zaczniecie z Lambertem szukać Eskela, który wybył po alkohol. Będziesz miał lekkie kłopoty z rozmazanym obrazem. Pomimo tego zlokalizuj na ziemi czerwone ślady Eskela i zacznij iść tym tropem. Znajdziesz go pijanego na zewnątrz budynku. Obudź go i zdecydujcie, co chcecie robić dalej. Możesz położyć się spać lub przychylić się do pomysłu Lamberta, który zaproponuje połączenie się z czarodziejkami z loży, a potem wskoczenie w damskie kiecki.

W drugim przypadku odnajdź skrzynię Yennefer, wyjmij z niej spodnie i załóż je. Potem połącz się z pomocą kryształów z lożą czarodziejów i podziwiaj efekty misternego planu. Po położeniu się spać misja zakończy się. Rozpoczniesz również kolejną - Va faill, Elaine.

Następnie: Wiedźmin 3 - Akt II: Kaer Morhen - Va faill, Elaine

Powrót do spisu misji fabularnych: Wiedźmin 3 - Zadania główne, opis przejścia

Powrót głównego spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze