Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Zlecenie: Tajemnica wsi Stegny (Velen)

Zlecenie wiedźmińskie, w którym odkrywamy sekret pewnej wioski.

Misję możesz rozpocząć po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy ogłoszeń we wsi Rudnik (Mapa #1). Po jej przyjęciu porozmawiaj z komendantem na temat zaginionego patrolu. Następnie skieruj się do wsi Stegny (#2), która leży na południowym zachodzie. Zanim do niej wkroczysz przygotuj się do walki.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 22

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

We wsi natkniesz się na grupę ghuli, z którymi się rozpraw. Po bitwie z pobliskiej chaty wyjdzie kilku chłopów. Powiedzą, że wioska została splądrowana przez Nilfgaardczyków, a żołnierze zostali zabici przez ghule. Geralt nie uwierzy jednak w te tłumaczenia podejrzewając, że za śmiercią żołnierzy kryje się inna przyczyna.

Zacznij rozglądać się po wiosce korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Skup się przede wszystkim na trupach żołnierzy. Od jednego z nich poczujesz krew. Zacznij kierować się jej zapachem, który doprowadzi cię do jednej z chat. Kiedy będziesz próbował wejść do środka chłop powie, że nic tam nie ma.

Po namowie tubylec w końcu powie, że pod wioską są elfie tunele, w których okoliczni szukali skarbów. W trakcie eksploracji doszli do jednej z komnat, w której znajdowała się bestia. Wejdź do domu, otwórz drewnianą klapę i zejdź do podziemi. Zacznij kierować się tunelem przed siebie. W końcu dotrzesz do legowiska potwora - wampira ekkima.

W walce chroń się znakiem Quen i wyprowadzaj szybkie ataki

W trakcie potyczki korzystaj ze znaku Quen. Tarcza zapewni ci ochronę w momencie, gdybyś został trafiony przez wroga. Ty staraj się natomiast cały czas do niego doskakiwać i wyprowadzać, jak największą ilość ciosów. Oczywiście nie zapominaj o unikach, aby nie zostać rannym. Gdyby Quen przestał działać użyj znaku ponownie i kontynuuj, aż pokonasz potwora.

Po walce przeszukaj ciało bestii i wróć do chłopów we wsi. Powiedz im, że rozwiązałeś problem, biorąc przy tym pieniądze za usługę. Następnie wróć do wsi Rudnik i zdaj relację komendantowi.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Read this next