Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jakie wybory przeniesiemy z Wiedźmina 2 do Wiedźmina 3

Krótkie podsumowanie.

Wiedźmin 3 po raz pierwszy debiutuje na PC równocześnie z konsolami i tylko na komputerach osobistych możliwe będzie bezpośrednie przeniesienie zapisów z poprzedniej odsłony serii.

Sheala de Tancarville i jej fryzura

Dla posiadaczy PlayStation 4 i Xbox One deweloperzy przygotowali jednak rozbudowany dialog w początkowych fazach rozgrywki, by gracze mogli „odtworzyć” wybory moralne z Wiedźmina 2, o ile je pamiętają.

Wskazywane opcje mogą mieć wpływ na świat gry w Wiedźminie 3, spotykane postacie i ich nastawienie. O które dylematy zostaniemy zapytani przy goleniu?

Ważne: aby doszło do przesłuchania, należy podczas rozpoczynania gry wybrać opcję symulowania świata jako włączoną.

Poniżej znaleźć można liczne spoilery na temat fabuły w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Pierwsza kwestia to walka z Arjanem i jego ludźmi na zamku La Valettów. W „dwójce” mogliśmy mu pomóc lub go zabić. W tym pierwszym przypadku pomagał nam później w ucieczce i powracał w trzecim akcie przygody.

Drugie pytanie dotyczy najważniejszego wyboru z Wiedźmina 2, czyli decyzji o podróży do Vergen: po stronie nieludzi i Iorwetha lub z pomocą Roche'a, po zabiciu Loredo.

Następna kwestia to już Loc Muinne, a opcje rozgałęziają się w zależności od poprzedniego wyboru. Musimy określić, czy samodzielnie uratowaliśmy Triss, czy też pomogliśmy odczarować Saskię (ścieżka Iorwetha).

Jeśli działami z Roche'em, wybieramy między uratowaniem Triss, a pomocą Anais, co w Zabójcach Królów miało ogromny wpływ na losy Temerii.

Kolejny wybór ważny z punktu widzenia Wiedźmina 3 to sprawa Sheali de Tancarville - podczas próby ucieczki za pomocą teleportu mogliśmy ją uratować lub zostawić na śmierć.

Ostatnia kwestia to życie samego Letho - określamy, czy wiedźmin przeżył walkę w epilogu.

Jak przenieść zapisy z Wiedźmina 2

Kluczowe jest umieszczenie zapisów w odpowiednim folderze. Należ skopiować je do. C:\Użytkownicy\Nazwa_użytkownika\Moje Dokumenty\Witcher 2\gamesaves. Przy rozpoczynaniu nowej gry w Wiedźminie 3 pojawi się dzięki temu opcja importowania zapisów, przenosząca nasze wybory do nowej gry.

Jakie dokładnie wybory są istotne? Tego dowiecie się z naszej wiadomości.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Xbox 360, PC

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze