Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Akt III - Ostatnie przygotowania

Zadanie główne: Organizujemy drużynę przed wielkim finałem.

Zadanie rozpocznie się automatycznie po zakończeniu misji Łysa góra. Twoim celem będzie zwerbowanie kilku pomocników, którzy pomogą ci w ostatecznej rozgrywce. O tym, kto do ciebie dołączy w trakcie tej misji w sporej mierze zadecydują wybory, jakie podjąłeś w trakcie gry.

Zbieranie drużyny przed finalną rozgrywką odbędzie się w karczmie Jaskra

Na początek udaj się na piętro karczmy. W pokoju z lewej natkniesz się na Triss, z którą rozpocznij rozmowę.

Triss opowie ci następnie o kolejnych czarodziejkach - Filippie i Ricie. Tą drugą poszukuje Yennefer. Triss odnalazła natomiast ślad Filippy i poprosi cię, abyś pomógł ją odnaleźć. W tym momencie rozpocznie się kolejne zadanie - Najciemniej pod latarnią.

Po jego ukończeniu wróć do karczmy, wejdź na drugie piętro i porozmawiaj z elfem Avallac'hem. Aktywujesz w ten sposób misję Przez czas i przestrzeń, którą musisz ukończyć.

Kiedy się z nią uporasz czeka cię następne zadanie do wykonania. Udaj się do karczmy na zachodzie, gdzie w narożniku spotkasz siedzącą w kapturze Yennefer. Rozpocznij z nią rozmowę. Po chwili pojawi się pewien ważny zbieg, o którym wspomni ci czarodziejka. Rozpoczniesz tym samym nową misję - Wielka ucieczka.

Na koniec pozostanie ci jeszcze pomoc w załatwieniu kilku spraw Ciri przebywającej na północy Novigradu. Dziewczynę znajdziesz w trakcie na rynku przy jednym z bazarów. Musisz się do niej udać jeśli nie skorzystałeś z opcji automatycznej podróży po ukończeniu zadania Przez czas i przestrzeń. Po rozmowie z Ciri rozpocznie się następna misja - Wyrównanie rachunków. Po jej ukończeniu skieruj się do karczmy Jaskra, gdzie czeka Yennefer z czarodziejkami z loży.

Po wejściu na piętro spotkasz Ciri, z którą chce się spotkać Philippa i Margarita. W trakcie rozmowy zdecyduj czy chcesz towarzyszyć Ciri czy też nie. Będzie to miało wpływ na zakończenie gry. Jeśli zgodzisz się wejść z nią do pokoju i zabierać w trakcie dyskusji głos, to Ciri dojdzie do wniosku, że nie do końca w nią wierzysz, co będzie miało negatywny efekt. Jeżeli pozwolisz jej wejść samej (Yennefer będzie podglądała rozmowę przez dziurkę od klucza), to dojdzie do wniosku, że ufasz w jej zdolności i odbije się na niej pozytywnie.

Jeżeli wyznałeś miłość zarówno Yennefer, jak i Triss, to w tym momencie rozpocznie się kolejna misja - Serce nie sługa. Po wypełnieniu wszystkich wyżej opisanych zadań bieżąca misja również się zakończy. Rozpocznie się następna - Przygotowania do bitwy.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Najciemniej jest pod latarnią

Powrót do spisu misji fabularnych: Wiedźmin 3 - Zadania główne, opis przejścia

Powrót głównego spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze