Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Zlecenie: Skrzekacz (Velen)

Zlecenie wiedźmińskie na latającą bestię w Velen.

Misja pojawia się na tablicy informacyjnej w kasztelu Krwawego Barona (Mapa #1). Po jego przyjęciu udaj się do domu na południu, gdzie znajdziesz zleceniodawcę misji - Ciesława. Przed przyjęciem zlecenia możesz nieco potargować się o lepszą cenę.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 8

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po rozmowie z Ciesławem obejdź jego dom i podejdź do chłopca imieniem Szymko, który był świadkiem ataku bestii na ojca. Wypytaj go o szczegóły (na koniec możesz użyć znaku Aksji, dzięki czemu zyskasz 30 punktów doświadczenia). Po rozmowie z chłopcem skieruj się na polanę na wschód od grodu (#2).

Na miejscu rozejrzyj się przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. W krzakach przy wodzie odnajdziesz zwłoki psa, a przy nich ślady potwora. Zacznij iść wzdłuż nich, aż dojdziesz do krwi bestii. Poddaj ją analizie i ruszaj dalej. Kieruj się na północ. Omiń pogorzelisko i kontynuuj, aż do jaskini (#3).

Wejdź do środka i przygotuj jakąkolwiek petardę. Przy pomocy wiedźmińskiego zmysłu zlokalizuj czerwony punkt z potworem. Podejdź pod niego i rzuć petardę w górę. Kiedy Skrzekacz wyleci na zewnątrz wyrusz za nim wychodząc z jaskini.

Znak Igni sprawdza się bardzo dobrze w walce ze Skrzekaczem

Po wypędzeniu potwora zacznij go gonić w stronę północnej polany. Na miejscu rozpocznij walkę. Najlepiej jest trzymać potwora cały czas na dystans. Kiedy zaczyna na ciebie pikować z góry, strzelaj w niego z kuszy. Następnie cały czas wykonuj uniki oddalając się od niego (w trakcie tego też możesz ostrzeliwać go z kuszy), a zbliżaj się tylko po ty, żeby podpalić go znakiem Igni. Kontynuuj tę taktykę uciekając przed ciosami, a szybko się z nim rozprawisz.

Po walce przeszukaj ciało potwora, przy którym znajdziesz wiele cennych składników. Następnie wróć do Ciesława po odbiór nagrody. Jeśli zgodzisz się na przyjęcie pieniędzy, to otrzymasz taką sumę, jaką wylicytowałeś (domyślnie 176 koron) oraz 235 punktów doświadczenia. Jeśli nie przyjmiesz nagrody pieniężnej, to otrzymasz jedynie 250 punktów doświadczenia.

Następnie: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Leśnica (Velen)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze