Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - dlaczego się zacina

Kłopoty techniczne.

Wiedźmin 3 nie działa płynnie, regularnie się zacina i klatkuje? Najprawdopodobniej winne są zbyt słabe podzespoły komputera, które nie oferują odpowiedniej mocy obliczeniowej do płynnego wyświetlania gry.

Czy można temu jakoś zaradzić? Zanim zdecydujemy się na wymianę komputera, warto spróbować kilka poniższych porad. Przede wszystkim pobieramy najnowsze sterowniki do naszej karty graficznej. Przed uruchomieniem gry należy też wyłączyć wszystkie niepotrzebne aplikacje działające w tle. Mogą one bowiem ograniczać zasoby pamięci RAM czy przepustowość dysku twardego.

Przyda się też zajrzenie do ustawień graficznych gry i wyłączenie opcji, które wymagają najwięcej mocy obliczeniowej. Mowa między innymi o Nvidia HairWorks, antyaliasingu, Ambient Occlusion, efektach mgły czy cieni. Pomóc może także zmniejszenie rozdzielczości poniżej Full HD, np. na wartość 1600x900 pikseli.

Następnie: Wiedźmin 3 - jaki olej na wilkołaka

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 3 - co robić po przejściu gry

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Wojciech Onyśków

Contributor

Komentarze