Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Znak Aard: fala uderzeniowa

Jak używać i wzmocnić.

Aard to jeden z dwóch typowo ofensywnych Znaków w grze Wiedźmin 3. Rzucając go, Geralt wymierza w przeciwników falę uderzeniową.


Na tej stronie:


Działanie Aard

Oto najważniejsze cechy Znaku:

  • Wywołana przez Aard kinetyczna moc jest w stanie co najmniej wytrącić przeciwników z równowagi, a w najlepszym przypadku zwalić ich z nóg, pozwalając na szybkie wykończenie
  • Geralt nie jest w stanie przewrócić Znakiem Aard dużych przeciwników, np. cyklopów czy golemów - są po prostu zbyt ciężcy
  • Znak ten nie działa na przeciwników z tarczami
  • Aard może zgasić płomienie, zniszczyć niektóre przedmioty (np. beczki lub płoty), a także oddziaływać na inne elementy w świecie gry (np. ciała powieszonych na gałęziach ludzi)
  • Ten Znak jest potrzebny do otwierania spróchniałych drewnianych drzwi lub wyburzania podniszczonych ceglanych ścian. Takie elementy zawsze zaznaczone są na czerwono podczas korzystania z wiedźmińskich zmysłów

Alternatywny tryb Aard to krąg kinetyczny, który działa na wszystkich przeciwników wokół. Dowiedz się więcej na naszej stronie o alternatywnych trybach Znaków.


Jak rozwijać Aard

Z pewnością warto zainwestować punkty rozwoju w zdolność Daleki Aard, która zwiększa jego zasięg i pozwala zaatakować duże grupy wrogów.

Moc Aard i Fala uderzeniowa to dobre pomysły, jeśli nastawiasz się na grę głównie za pomocą tego Znaku, bo mocno zwiększają jego skuteczność. Nie polecamy natomiast kupowania umiejętności alternatywnej Krąg Aard - przydaje się ona, kiedy zostaniesz otoczony, ale jeśli niezbyt często dajesz się otoczyć, nie jest zbyt użyteczna.

Następnie: Wiedźmin 3 - reset umiejętności, eliksir oczyszczenia

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 3 - maksymalny poziom postaci

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze