Skip to main content

Wiedźmin 3 - romans z Yennefer

Jak poprowadzić relację z czarodziejką.

Yennefer to jedna z kobiet, z którą w grze Wiedźmin 3 Geralt może uprawiać seks, a nawet nawiązać intymną relację. Podczas gry masz dwie okazje na bliższe spotkanie z czarodziejką.


Na tej stronie:


Pierwsze zbliżenie, jednorożec

Pierwsza okazja do pokazania Yennefer uczuć przychodzi podczas zadania głównego Umarł król, niech żyje król. Po walce z żywiołakiem ziemi w pomieszczeniu będzie uwalniał się gaz. Yennefer spróbuje was przeteleportować, ale poprosi Geralta, by o czymś pomyślał. Wybierz wtedy pogrubioną kwestię dialogową:

  • A mogliśmy zostać na uczcie.
  • Chciałbym cię przytulić, Yennefer.

Po teleportacji wybierz zaś następującą kwestię:

  • Nie marnujmy czasu na robótki ręczne.
  • Wracajmy na ucztę.

Geralt i Yennefer zbliżą się do siebie na jednorożcu, co jest nawiązaniem do prozy Andrzeja Sapkowskiego.


Wyznanie miłości

Kluczowy dialog, który zadecyduje o tym, czy miłością Geralta zostanie Yennefer, następuje w dalszej części gry, kiedy czarodziejka zaprosi cię na wyspę Larvik, rozpoczynając zadanie poboczne Ostatnie życzenie.

Po walce z dżinnem, kiedy Geralt i Yen będą siedzieć na brzegu statku, wybierz pogrubioną opcję dialogową:

  • Ja też dalej cię kocham.
  • Przykro mi, nie chcę już być z tobą.

Para pocałuje się. Możesz potem poprosić o coś więcej, ale Yennefer nie zgodzi się, argumentując, że będzie jeszcze na to czas.


Drugie zbliżenie, Kaer Morhen

W późniejszej części historii, podczas zadania głównego Nie ma jak w domu, będziesz mógł kolejny raz uprawiać seks z Yennefer. Warunkiem jest oczywiście wyznanie czarodziejce miłości w poprzednim kroku.

Kiedy wiedźmini będą biesiadować przy stole w sali głównej Kaer Morhen, w pewnym momencie Yennefer wstanie, by udać się do swojego pokoju. Wybierz tę opcję dialogową, dzięki której pójdziesz razem z nią.

To finalna scena romansu Geralta z Yennefer - nie będzie więcej możliwości okazania miłości.

Pamiętaj, że romans z czarodziejką o kruczoczarnych włosach wpływa na późniejsze relacje z Yennefer. O wszystkich konsekwencjach przeczytasz na naszej stronie pomagającej wybrać między Triss a Yennefer.

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Zobacz także