Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Zlecenie: Opiekun lasu (Novigrad)

Zlecenie wiedźmińskie, gdzie rozwiązujemy problem drwali.

Zadanie pojawi się w dzienniku po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy informacyjnej (Mapa #1) we wsi. Aby zdobyć więcej informacji na jego temat udaj się do niziołka Breta Hotsche'a przebywającego w okolicznej karczmie.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 25

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po rozmowie z nim przesłuchaj świadka przebywającego w karczmie, a potem udaj się do chaty drwali (#2) na zachodzie. Skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, aby zlokalizować ślady na ziemi, po czym wyrusz ich tropem w stronę lasu. W końcu dotrzesz do miejsca wycinki (#3) i wozu, przy którym odnajdziesz ślady walki oraz poorany pazurami głaz.

Znajdziesz tu również ślady stóp dwóch krasnoludów. Jedne prowadzące w las, a drugie do pobliskiego ogniska. W obydwu przypadkach znajdziesz dwa ciała, które obejrzyj. Na podstawie dowodów Geralt dojdzie do wniosku, że chodzi o młodego leszego. Aby do niego dotrzeć skorzystaj ze zmysłów i podążaj za głosami kruków.

Na mapie pojawi się kilka grup ptaków. Możesz je odwiedzać po kolei lub od razu udać się do właściwej znajdującej się na południowy wschód od miejsca wycinki. Po dotarciu do totemu zniszcz go, a po chwili pojawi się leszy Kernun.

W trakcie walki podpalaj wroga i atakuj go mieczem

Przeciwnik jest dość powolny, ale musisz uważać na jego ataki bezpośrednie oraz pułapki podziemne (wykonuj uniki przed korzeniami). Leszy może również znikać i błyskawicznie się przemieszczać, a także przywoływać wilki (zabijaj je w pierwszej kolejności). Aby nie dać się zaskoczyć warto stale mieć aktywowaną tarczę (znak Quen), a gdy tylko przeciwnik się pojawi podpalać go znakiem Igni, wyprowadzić kilka ataków i odskoczyć. Stosuj tę taktykę, aż przeciwnik padnie.

Po walce podnieś trofeum oraz składniki znajdujące się przy ciele potwora i wróć do niziołka (#1) po nagrodę.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Pijak z Oxenfurtu (Novigrad)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze