Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Akt I: Novigrad - Sen w wielkim mieście

Zadanie główne: Docieramy do śniączki Corine, która pomoże namierzyć Ciri.

Misja rozpocznie się automatycznie po ukończeniu zadania Stosy Novigradu. Skieruj się do budynku, w którym przebywa śniączka Corine (Mapa #1). Na miejscu zastaniesz Rudolfa, który rozpocznie z tobą rozmowę.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 7.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Dowiesz się, że kupił niedawno budynek, ale w nim straszy. Jednocześnie poprosi cię, abyś zbadał sprawę. Wejdź do domu i zacznij przeszukanie. Warto udać się do piwnicy i znakiem Aard zniszczyć ścianę. Dotrzesz w ten sposób do tajnego pomieszczenia z interesującymi rzeczami. Kiedy skończysz wróć na parter, a stamtąd schodami udaj się na piętro.

Natkniesz się tutaj na Corine mającą senne majaki. Po scence przejdź przez drzwi z lewej i skorzystaj z drabiny, aby dostać się na poddasze. Przejdź do pomieszczenia z lewej i podnieś rysunek kołyski leżący na krześle. Obejrzyj go z poziomu ekwipunku, po czym podnieś lalkę z ławki z prawej.

Wróć do pokoju z Corine, przejdź przez drzwi z prawej i włóż lalkę do kołyski. Kiedy zamkną się za tobą drzwi sprawdź kartkę na nich. Zejdź na dół i udaj się do piwnicy. Podejdź do pieca, w którym natkniesz się na bożątko. Dowiesz się również, że to właśnie ta istota straszy właściciela domu oraz nie dopuszcza do obudzenia się śniączki.

Możesz postąpić na dwa sposoby. Dogadać się z bożątkiem, mówiąc bankierowi, że dom jest nawiedzony lub udając się po zioła łopianu do zielarza (#2), a następnie rozpalając je w piecu (po położeniu na palenisku użyj znaku Igni, żeby je podpalić). Po załatwieniu sprawy z bożątkiem porozmawiaj z Corine, która się obudzi. Kobieta powie ci, abyś udał się do gospody Złocisty Jesiotr (#3), w której wynajmuje pokój.

Po dotarciu na miejsce opowiedz kobiecie o Ciri, po czym przystąp do seansu we śnie. Geralt ujrzy jaskółkę w śnie o Jaskrze. Corine powie ci, że wykupił on niedawno dom uciech (#4) nazywany Rozmarynem i Szałwią. W tym momencie ukończysz bieżące zadanie i uruchomisz kolejne - Spis cudzołożnic.

Następne: Wiedźmin 3 - Akt I: Novigrad - Spis cudzołożnic

Powrót do spisu misji fabularnych: Wiedźmin 3 - Zadania główne, opis przejścia

Powrót głównego spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze