Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Akt I: Novigrad - Kierunek Skellige

Zadanie główne: Wybieramy się w morską podróż.

Misja pojawi się w dzienniku automatycznie w trakcie wykonywania zadań fabularnych. Twoim celem będzie dotarcie do statku odpływającego do Skellige. Na mapie zostaną zaznaczone trzy statki (Mapa #1) znajdujące się w novigradzkim porcie.

Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 16

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Okaże się, że kapitanowie nie są chętni wypływać w stronę wysp Skellige, gdzie grasują piraci. Dowódca jednostki znajdującej się na południu (Liglad) powie ci jednak o pewnym kapitanie, który może być zainteresowany propozycją Geralta. Znajdziesz go w Złotym Jesiotrze (#2). Udaj się na miejsce i zagadaj do kapitana Wolverstone'a stojącego przy szynkwasie.

Ten zgodzi się przewieźć się na Skellige, ale tylko jeśli zapłacisz mu 1000 koron. Jeśli nie posiadasz takiej sumy, to musisz ją uzbierać wykonując zadania dodatkowe oraz inne czynności. Możesz na przykład odkrywać skarby lub sprzedawać różne rzeczy kupcom. Dopiero po uzbieraniu pełnej sumy wróć do kapitana i powiedz, że jesteś gotowy do podróży.

W trakcie podróży statek zostanie zaatakowany przez piratów. Rozpraw się z nimi starając się walczyć z pojedynczymi rywalami i nie wchodząc w ich duże skupiska. Po walce włączy się scenka, po której wylądujesz na Skellige (#3). Porozmawiaj z człowiekiem, który będzie próbował zdjąć ci medalion, po czym wyrusz na północ do Kaer Trolde (#4).

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po dotarciu na miejsce rozpoczną się uroczystości pogrzebowe króla Brana. Przy okazji natkniesz się w tłumie na Yennefer. Po uroczystościach rozpoczniesz z nią rozmowę. W pewnej chwili wtrąci się do niej jeden z przywódców na Skellige - Crach, który zaprosi cię na stypę. Po zakończeniu dialogu ukończysz bieżącą misję i rozpoczniesz kolejną - Umarł król, niech żyje król.

Następnie: Wiedźmin 3 - Akt I: Skellige - Umarł król, niech żyje król

Powrót do spisu misji fabularnych: Wiedźmin 3 - Zadania główne, opis przejścia

Powrót głównego spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze