Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - wszystkie romanse i seks

Zobacz, z kim Geralt może nawiązać bliższe stosunki i jakie są tego konsekwencje.

W grze Wiedźmin 3, podobnie jak w poprzednich częściach, istnieje możliwość nawiązywania romansów z napotkanymi przedstawicielkami płci pięknej. Miłostki Geralta można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza dotyczy odwiecznego wyboru między czarodziejkami Triss Merigold oraz Yennefer, a druga to interakcje nieco mniejszego kalibru.

Uwaga - jeśli wyznasz miłość zarówno Triss, jak i Yennefer, to uruchomisz zadanie Serce nie sługa. Finalnie doprowadzi ono do tego, że Geralt pozostanie samotny.


Na tej stronie:


Triss Merigold

Kluczowym momentem dla ewentualnego romansu Triss i Geralta jest końcówka zadania dodatkowego Teraz albo nigdy. Pod jego koniec staniesz przed wyborem puszczenia Triss razem z magami lub wyznania jej miłości.

Jeśli skorzystasz z drugiej opcji, to czarodziejka w ostatnim momencie zawróci, aby spędzić z Geraltem noc. Od tej chwili nie będzie już możliwości związania się z Yennefer. Jeśli spróbujesz to uczynić, to ostatecznie zostaniesz sam.

Zobacz więcej: Wiedźmin 3 - romans z Triss

Odwieczne pytanie - Triss czy Yennefer?

Yennefer

W przypadku Yennefer najważniejszym momentem jest decyzja, którą podejmujesz w trakcie zadania dodatkowego Ostatnie życzenie. W jego trakcie musisz z Yennefer dotrzeć do pewnego dżinna, który zrzuci z was urok miłości.

Po walce Yen powie ci, że pomimo braku uroku nadal cię kocha. Musisz teraz zdecydować czy również coś do niej czujesz czy przestałeś ją kochać. Jeśli wcześniej nie wyznałeś miłości Triss, to możesz teraz na stałe związać się z Yennefer. Jeśli jednak powiedziałeś Merigold, że ją kochasz, to w tym momencie nie możesz już być z Yennefer. Możesz wprawdzie wyznać czarodziejce miłość, ale ostatecznie doprowadzi to do tego, że Geralt pozostanie bez żadnej kobiety.

Zobacz więcej: Wiedźmin 3 - romans z Yennefer


Keira Metz

Na czarodziejkę Keirę natrafisz najwcześniej ze wszystkich kobiet, z którymi możesz nawiązać romans. Pojawi się w pierwszej części gry i będzie ci towarzysz podczas misji głównej Po omacku. Warto od razu dodać, że nawiązanie romansu z Keirą nie ma żadnego wpływu na twoje relacje z Yennefer i Triss.

Aby przeżyć miłosną przygodę z Keirą musisz wypełnić dla niej szereg zadań, w tym Magiczny kaganek, Zaproszenie od Keiry Metz i Mysia Wieża. Po nich otrzymasz dostęp do kolejnej, kluczowej misji o nazwie Przyjacielska przysługa. W jej trakcie Keira poprosi cię o odszukanie pewnej skrzyneczki, którą dostarcz czarodziejce. Następnie wyrusz za nią na polanę, gdzie kobieta zaproponuje ci nawiązanie romansu, na który możesz przystać.

Zobacz więcej: Wiedźmin 3 - romans z Keirą Metz


Jutta An Dimun

Jutta jest wojowniczką zamieszkującą południowo wschodnią wyspę na Skellige. Jeśli chcesz nawiązać z nią romans musisz najpierw udowodnić, że jest godnym jej mężczyzną. Dowiedziesz tego stając do walki z wybranym przez nią przeciwnikiem, a potem pokonując ją w pojedynku na miecze.

Wszystko to odbywa się w ramach zadania dodatkowego Żelazna dziewica. Po pokonaniu Jutty dziewczyna złoży ci propozycję odwiedzenia jej w domu. Przyjmij ją, udaj się do wskazanej chaty i skorzystaj z przysługującej ci nagrody.


Madame Sasha

Romans z tą kobietą możesz nawiązać w trakcie wykonywania zadania O wysoką stawkę. Jest to najbardziej prestiżowy turniej gry w gwinta, który możesz rozpocząć w Novigradzie po uzbieraniu silnej talii kart i zapłaceniu 1000 koron wpisowego. Ograj Bernarda, Sashę, Finneasa oraz Tybalta.

Sasha z chęcią spędzi z Geraltem upojną noc

W trakcie turnieju porozmawiaj na balkonie z Sashą i wysłuchaj jej propozycji. Po ograniu wszystkich rywali będziesz musiał przeprowadzić śledztwo. Okaże się bowiem, że ktoś ukradł główną wygraną. Ślady doprowadzą cię do magazynu, gdzie po zabiciu wrogów Sasha złoży ci propozycję. Podziel się z nią pieniędzmi i zabierz na kolację, dzięki czemu będziesz mógł spędzić z kobietą noc.


Kurtyzany

Oprócz opisanych powyżej romansów w trakcie gry możesz też skorzystać z usług prostytutek, które spotkasz między innymi w Passiflorze czy Katarzynie Kuternodze - dwóch karczmach znajdujących się w Novigradzie. Za noce spędzane z kobietami w tych przybytkach będziesz musiał zapłacić odpowiednią cenę.

Zobacz więcej: Wiedźmin 3 - zamtuzy, domy publiczne, kurtyzany

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze