Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Akt III - Krajobraz po bitwie

Zadanie główne: Wyruszamy z Ciri na szabat.

Po ukończeniu misji Bitwa w Kaer Morhen udaj się do Avallaca przebywającego w pobliżu twierdzy. Rozpocznie się dość długa scena, po której Geralt zostanie sam na sam z Ciri. Od wyborów podjętych w trakcie rozmów będzie zależało zakończenie.

W trakcie bitwy na śnieżki rzucaj śnieżkami tak, jakbyś używał broni dodatkowej (np. kuszy)

Pierwsza sprawa, to odwrócenie uwagi Ciri od śmierci Vesemira. Możesz to uczynić na dwa sposoby. Jeśli powiesz jej, że nie może być dobra we wszystkim, to po chwili rozpocznie się scena z upijaniem się dziewczyny. Jest to rozwiązanie negatywne. Pozytywne polega na rozśmieszeniu Ciri. W tym przypadku będziesz musiał stoczyć bitwę na śnieżki. Rzucaj w wiedźminkę śnieżkami, a kiedy ci ich zabraknie podnoś je ze śniegu przy murze. Wynik „bitwy" nie ma znaczenia, humor Ciri poprawi się bez względu na niego.

Drugi wybór odbędzie się w kolejnej scenie, kiedy dziewczyna obudzi Geralta i powie, żeby pojechał z nią na szabat, gdzie będzie przebywał Imlertih - prawa ręka dowódcy Gonu. W tym momencie będziesz musiał podjąć drugą kluczową decyzję. Musisz zdecydować czy od razu pojedziecie do Velen na szabat czy namówisz Ciri, aby po drodze wstąpić na dwór cesarza w Wyzimie. Wybór będzie miał wpływ na zakończenie.

Jeśli udałeś się na dwór cesarza, to zaproponuje ci nagrodę za odnalezienie córki. Pozytywnym rozwiązaniem jest nieprzyjmowanie jej. Jeśli zgodzisz się na pieniądze, to odbije się negatywnie na stosunku Ciri do Geralta. Kiedy dziewczyna oddali się z cesarzem odbędzie się jeszcze nie wnosząca nic rozmowa z generałem Voorhisem.

Bez względu na podjęte wcześniej decyzje w końcu traficie do Velen. W tym momencie misja dobiegnie do końca i rozpocznie się nowa - Łysa góra.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Akt III - Łysa góra

Powrót do spisu misji fabularnych: Wiedźmin 3 - Zadania główne, opis przejścia

Powrót głównego spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze