Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Skrzynie, skarby, łupy i sekrety [mapa]

Szukasz przedmiotów? Zerknij na nasze mapy.

Świat Wiedźmina 3 aż kipi od znajdziek i sekretów. W nieodkrytych miejscach, symbolizowanych przez znak zapytania, znajdziesz m.in. gniazda potworów (po zniszczeniu gniazda możesz z niego wyciągnąć przedmioty!), strzeżone skarby, kontrabandę czy łupy pozostałe po wojnie.

Możesz odbijać opuszczone miejsca, likwidować obozy bandytów czy ratować ludzi w opałach. Oprócz tego, tu i ówdzie natkniesz się na skrzynie. W każdym z tych miejsc możesz zdobyć przedmioty - dobre, lepsze i te naprawdę wyjątkowe.

Na tej stronie naszego poradnika prezentujemy mapy poszczególnych krain, wraz ze wszystkimi sekretami, w których możesz liczyć na zdobycie lepszych i najlepszych przedmiotów. Nie zaznaczyliśmy wszystkich skrzyń - tylko te, w których mogą znajdować się przedmioty o lepszej wartości, statystykach i możliwościach.

Na oddzielnych stronach poradnika prezentujemy zaś wszystkie misje poszukiwawcze, w tym poszukiwania ukrytych skarbów.

Zazwyczaj wokół lepszych skrzyń i skarbów kręcą się potwory. Tam, gdzie jest to oznaczone, możesz trafić na silniejszy opór - jeśli zobaczysz, że wróg ma wysokie doświadczenie (albo trupią czaszkę nad paskiem zdrowia), lepiej przygotuj się odpowiednio i wróć w dane miejsce w przyszłości.

Miłych poszukiwań!

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze


Zobacz inne mapy: Wiedźmin 3 - Miejsca Mocy [mapa]

...oraz: Wiedźmin 3 - Kowale, płatnerzy, zielarze i inni [mapa]


Biały Sad - mapa ze skrzyniami i nie tylko

W pierwszej lokacji natkniesz się na wiele skrzyń, ale zerknij na te najciekawsze poniżej. Do tego możesz przejąć kontrabandę oraz łupy wojenne (uważaj na utopców pod wodą, zabij ich z kuszy). Są też gniazda potworów (po oczyszczeniu miejsca likwiduj gniazdo petardą, a następnie sięgnij do środka po przedmioty!) i strzeżone skarby.

Możesz również zająć się likwidacją obozów bandytów, a także poszukiwaniem ukrytych skarbów (zerknij na dokładny opis misji poszukiwawczych w Białym Sadzie na tej stronie). Z kolei na oddzielnych mapach zaznaczyliśmy Miejsca Mocy.

Pamiętaj, ze zarówno w Białym Sadzie, jak i pozostałych krainach nasze ikonki wskazują przybliżone miejsce, rozglądaj się uważnie. Korzystaj też z wiedźmińskich zmysłów, gdy jesteś w pobliżu, aby podświetlić interesujące przedmioty.

Kliknij, by powiększyć

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub pobierz ją klikając prawym przyciskiem na ten link

Wskazówka: Widzisz skrzynię za drzwiami z kraty w garnizonie Nilfgaardu? Są zamknięte i wymagają klucza. Skieruj się w prawo i gdy dotrzesz do ściany, zobacz, że jest przesmyk po zniszczonej, starej okiennicy. Przejdź przez mur i znajdziesz się na drewnianym rusztowaniu, na zewnątrz budowli. Idź prosto, użyj znaku Aard, aby utorować sobie drogę i tak dotrzesz do skrzyni.

Velen - mapa pełna skrzyń i skarbów

W ziemi niczyjej, będącej pod władaniem Krwawego Barona, odnajdziesz kilka intrygujących miejsc, w których spoczywają skrzynie i skarby. Oprócz tego, tradycyjnie, „kilka” gniazd potworów, całą masę bandyckich obozów (wielu złych ludzi ukrywa się po lasach) i opuszczone miejsca.

Dodatkowo zaznaczyliśmy skrzynie z unikatami w środku - to wyjątkowe rzeczy, warto więc przemyśleć wędrówkę, by je zdobyć - ale warto nastawić się na ciut bardziej wymagającą walkę.

Wszystkie ukryte skarby - czyli misje poszukiwawcze - wkrótce także w naszym poradniku: na oddzielnej stronie.

Kliknij, by powiększyć

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub pobierz ją klikając prawym przyciskiem na ten link

Novigrad i okolice - mapa z sekretami

Aglomeracja Novigrad, Oxenfurt i północne ziemie to także miły zakątek dla wszystkich poszukiwaczy przedmiotów. Nawet jeśli masz ich za dużo, zawsze możesz sprzedać, a gotówkę zainwestować w wyjątkowe miecze czy zbroje od mistrzów kowalstwa lub płatnerstwa. Gotówka przyda się również na wyższych poziomach trudności.

Zgodnie z sytuacją geopolityczną, zwróć uwagę, że w tym miejscu nie znajdziesz łupów wojennych - niewiele jest też gniazd potworów i bandyckich obozów na północ od Pontaru.

Kliknij, by powiększyć

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub pobierz ją klikając prawym przyciskiem na ten link

Skellige - mroźna mapa, mroźna wędrówka

By odkryć wszystkie sekrety, skrzynie i skarby na Skellige potrzebował będziesz sporo cierpliwości, ale satysfakcja z wejścia na niektóre szczyty będzie ogromna, a przemierzanie bystrych strumyków kojąco działa na nerwy!

Jak przystało na niebezpieczny archipelag wokół roi się od porzuconej kontrabandy. Uważaj jednak na latające nad wodą stworzenia. Pamiętaj, że możesz wstać i walczyć z łódki - korzystaj z kuszy, ale możesz też dokonywać precyzyjnych cięć.

Kliknij, by powiększyć

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub pobierz ją klikając prawym przyciskiem na ten link

Kaer Morhen - to, co pozostawili wiedźmini

Wydawałoby się, że przyjaciele Geralta nie mogli przeoczyć żadnych skarbów wokół warowni, a jednak także w okolicach Kaer Morhen znajdziesz kilka miejsc z wartościowymi przedmiotami.

Kliknij, by powiększyć

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub pobierz ją klikając prawym przyciskiem na ten link

Przypominamy, że Kare Morhen nie jest od początku dostępną krainą. W trakcie przygody - wykonując misje głównego wątku - w pewnym momencie będziesz mógł jednak zwiedzić legendarną twierdzę wiedźminów oraz jej okolice.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze