Skip to main content

CD Projekt Red gratuluje FromSoftware historycznego wyczynu. Elden Ring przejmuje koronę po Wiedźminie

Po 8 latach na szczycie.

Po ponad 8 latach spokojnego przebywania na szczycie rankingu ocen, Wiedźmin 3: Krew i Wino musi ustąpić tronu dodatkowi Shadow of the Erdtree do Elden Ring. CD Projekt Red podeszło do sprawy po koleżeńsku, publikując oficjalne gratulacje z klimatyczną grafiką.

Przez ostatnie 8 lat Wiedźmin 3: Krew i Wino miał zaszczyt być najlepiej ocenianym rozszerzeniem do gry RPG. Jednak teraz to Elden Ring może nosić koronę. Gratulacje dla całego zespołu FromSoftware za ich wspaniałą pracę” - pisze polskie studio w mediach społecznościowych. Do wpisu załączono grafikę prezentującą martwego Mohga i stojącego nad nim Geralta, któremu najwyraźniej spieszno do Krainy Cienia.

Gratulacje niewątpliwie się należą, ponieważ żaden dodatek - nawet Widmo Wolności, także od CD Projekt Red - nie dał rady pokonać wyniku 92 punktów zebranych przez Krew i Wino w agregatorze Metacritic. Historyczny wyczyn udał się dopiero Shadow of the Erdtree, którego średnia recenzji sięga obecnie 95 punktów.

Wygląda na to, że deweloperzy z CD Projekt Red sprawdzają zawartość rozszerzenia na własnej skórze. W komentarzu do oryginalnego wpisu zamieszczono 16 screenów prezentujących różne podejścia do walki ze strażnikiem Krainy Cienia. Pozostaje trzymać kciuki, że ogrywanie dodatku nie odbędzie się kosztem produkcji kolejnego Wiedźmina.

Geralt nie wydaje się zbyt poruszony utratą korony.

Kto wie, być może kolejnym królem dodatków będzie DLC do Wiedźmina 4? Godnym konkurentem byłoby też GTA 6, o ile tylko Rockstarowi wróci chęć do projektowania rozszerzeń fabularnych. Tymczasem pozostaje nam się nacieszyć Shadow of the Erdtree, które jest już dostępne na PC i konsolach obu generacji.

Zobacz także: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Zobacz także