Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Biały Sad: zlecenia wiedźmińskie

Zlecenie na Południcę w Białym Sadzie.

Zlecenia wiedźmińskie to, obok misji pobocznych, dodatkowe zadania do wykonania w wiedźmińskim świecie. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju zlecenia oferowane są wiedźminom i najczęściej wiążą się z zabiciem potworów, nękających okolicznych mieszkańców. Oczywiście, nie zawsze rozwiązanie jest tak proste, jak w poniższym przypadku. Na marginesie: w Białym Sadzie odnajdziecie tylko jedno zlecenie, ale w dalszym etapie gry jest ich naprawdę wiele.

Zlecenie: Licho przy studni

Zadanie jest dostępne na tablicy ogłoszeń w Białym Sadzie (Mapa #1). Po jego przyjęciu udaj się do domu Odolona na zachodzie wioski (#2) i porozmawiaj z mężczyzną. Po wysłuchaniu historii o duchu w studni będziesz mógł jeszcze wytargować lepszą cenę. Aby nie przegiąć, w trakcie negocjacji zwiększ cenę o 23 korony.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Kiedy skończysz wyrusz na południe w stronę nawiedzonej studni (#3). Włącz zmysły wiedźmińskie i rozejrzyj się wokół. Znajdziesz wypalone na ziemi ślady oraz spalone ciało zwierzęcia - przyjrzyj się im, a otrzymasz wpis w bestiariuszu na temat południcy. Przeczytaj go. Dowiesz się, że zjawa jest podatna zwłaszcza na petardę księżycowy pył, oleje przeciw upiorom oraz znak Yrden.

Teraz zacznij przeszukiwać trzy okoliczne chaty. W jednej z nich znajdziesz zwłoki mężczyzny, które zbadaj. Ponadto warto jeszcze podnieś pamiętnik leżący na stole z lewej i przeczytać go z ekwipunku, aby lepiej poznać historię południcy oraz związanej z nią bransoletki.

Chata, w której znajdziesz zwłoki i pamiętnik

Po przeczytaniu pamiętnika zlokalizuj kolejne ślady na ziemi. Wywnioskujesz z nich, że była tędy ciągnięta młoda kobieta. Podąż nimi w stronę studni. Podejdź do liny i wejdź z nią w interakcję. Po tym, jak Geralt wyciągnie szkielet i podda go oględzinom wskocz do studni. Zanurkuj i zlokalizuj ramię z bransoletą, którą podnieś (przy okazji na dnie możesz namierzyć kufer z kilkoma przydatnymi rzeczami).

Kiedy skończysz wyjdź na ląd i zacznij kierować się na północ jaskini. Wskocz do następnego zbiornika wodnego, zanurkuj i płyń przed siebie podwodnym tunelem. Wypłyniesz w pobliskim oczku wodnym (#4), z którego wróć do studni (#3) i wejdź w interakcję ze szkieletem

Walka z południcą

Po chwili czeka cię główny pojedynek w tej misji. Południca będzie próbowała szarżować, dlatego warto wykonywać uniki. Co pewien czas duch przyzwie swoje klony - wystarczy zadać im po jednym ciosie, aby się ich pozbyć. Jeśli chcesz zadawać południcy duże obrażenia, to przede wszystkim skorzystaj ze znaku Yrden. Kiedy przeciwnik wejdzie w spowalniającą pułapkę będziesz mógł zadawać mu bardzo silne ciosy.

Po walce przeszukaj ciało południcy, przy której znajdziesz między innymi mutagen (możesz z niego skorzystać na karcie Postać, aby polepszyć statystyki Wiedźmina). Wróć do Odolona (#3), od którego odbierz pieniądze. Możesz też nie brać zapłaty - w tym przypadku mężczyzna podaruje ci ametyst.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Biały Sad: zadania poboczne

...oraz: Wiedźmin 3 - Biały Sad: Poszukiwania (zadania dodatkowe)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze