Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Zlecenie (DLC): Zaginieni górnicy

Zobacz, jak zacząć i wykonać zadanie w tajemniczej kopalni.

Opisywane zadanie jest jednym z 16 darmowych DLC (zobacz wszystkie), które pobrać można z platformy cyfrowej dystrybucji, do której przypisana jest gra. Dla wersji PC są to GOG lub Steam, a dla konsol Xbox One i Playstation 4 są to odpowiednio Xbox Store i Playstation Store.

Zlecenie (DLC): Zaginieni górnicy

Sugerowany poziom zadania: 27

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Zlecenie rozpocznie się w momencie, gdy Geralt weźmie z tablicy ogłoszeń (#1) zlecenie o nazwie "Zlecenie: Zaginieni górnicy". Owa tablica ogłoszeń znajduje się we wsi Blandare, leżącej w centrum Ard Skellig, największej wyspy na Skellige. Jeżeli nie zebrałeś jeszcze ogłoszenia, tablica będzie oznaczona na mapie żółtym kolorem.

Pierwszą częścią wiedźmińskiego zlecenia jest porozmawianie z Gjarrem, zleceniodawcą zadania, przebywającego w chacie nieopodal (#2). Po uzgodnieniu szczegółów zadania oraz wysokości nagrody, udaj się do obozu górników (#3), którzy zaginęli.

Zbadaj obóz górników z pomocą wiedźmińskich zmysłów

Po dotarciu na miejsce z pomocą wiedźmińskich zmysłów zbadaj okolicę. Zwróć uwagę na ślady stóp oraz ciało jednego z górników, do którego one prowadzą. Poszukaj kolejnych śladów w okolicy dalej korzystając z wiedźmińskich zmysłów i podążaj za nimi, aż dotrzesz do jaskini (#4).

Po wejściu do jaskini udaj się najpierw w jej lewą odnogę. Z pomocą wiedźmińskich zmysłów znajdź ciała dwóch kolejnych górników oraz rudę srebra, którą chcieli wydobyć. Następnie wróć do początku jaskini i tym razem udaj się w drugą z odnóg, aż dotrzesz do trolla skalnego o imieniu Łup Łup. Kiedy tylko on zauważy Geralta przestań się do niego zbliżać, to będziesz miał szansę z nim porozmawiać, gdy tylko się uspokoi. W razie konieczności możesz być zmuszony do walki z nim, jednak w końcu przestanie on szarżować na wiedźmina i zgodzi się porozmawiać.

Podczas rozmowy dowiesz się od Łup Łup dlaczego zabił górników. Dalszy rozwój sytuacji zależy od gracza:

  1. Jeżeli zdecydujesz, że go oszczędzisz, dostaniesz 50 novigradzkich koron oraz dwie rudy srebra, ale po powrocie do zleceniodawcy nie dostaniesz nagrody.
  2. Jeżeli zdecydujesz, że go zabijesz, będziesz mógł zebrać z jego ciała składniki, trofeum oraz unikalny miecz stalowy Caroline.
  3. Jeżeli powiesz trollowi, że nie masz zamiaru go zabijać, ale po skończonej rozmowie i tak to zrobisz, to otrzymasz zarówno 50 novigradzkich koron i dwie rudy srebra, jak i składniki z trolla, trofeum oraz unikatowy miecz stalowy Caroline.

Wróć do Gjarra, zleceniodawcy zadania (#2). Jeżeli ostatecznie zabiłeś trolla, dostaniesz od niego nagrodę, w innym wypadku niczego nie otrzymasz. Niezależnie od podjętej decyzji i od tego, czy otrzymałeś nagrodę od Gjarra, zadanie zostaje ukończone.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Jan Dominiak

Contributor

Komentarze