Skip to main content

Wiedźmin 3 - jak rozwijać postać

Jak brzmi przepis na sukces?

W Wiedźminie 3 za wszystkie wykonane zadania i zabite potwory otrzymujemy punkty doświadczenia. Zdobycie odpowiedniej liczby tych ostatnich owocuje awansem na wyższy poziom postaci. To natomiast wiąże się z otrzymaniem punktów umiejętności. Alternatywnym sposobem na ich pozyskanie jest odwiedzanie tzw. miejsc mocy, z których Geralt może czerpać energię.

Zdobyte punkty umiejętności służą natomiast do rozwoju wybranych zdolności, które podzielone są na kilka drzewek, reprezentujących różne kategorie. Mowa o walce w zwarciu za pomocą mieczy, używaniu magicznych znaków i ogólnych umiejętnościach, które wzmacniają naszego bohatera.

Co więcej, pozyskane umiejętności należy jeszcze aktywować, umieszczając je w specjalnych slotach. Tylko wtedy przyznawane są nam ich bonusy. Miejsc na aktywne umiejętności jest natomiast ograniczona liczba. Warto je zatem dostosowywać do sytuacji i przeciwników, z którymi akuratnie walczymy.

Aby sprawdzić, w jakie umiejętności warto inwestować, przejrzyj ten poradnik (link do podstrony Wiedźmin 3 - co rozwijać)

Następnie: Wiedźmin 3 - jak użyć pochodni

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 3 - jak szybko zarabiać pieniądze

Zobacz także