Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Akt III - Dziecko Starszej Krwi

Zadanie główne: Odkrywamy korzenie Ciri.

Zadanie aktywuje się automatycznie podczas wykonywania misji głównej Słoneczny Kamień, a konkretnie po rozmowie z czarodziejkami i Ciri. Twoim celem będzie dotarcie do laboratorium elfa Avalacca, które znajduje się na małej, zachodniej wysepce (Mapa #1).

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 31

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po dotarciu na miejsce wejdź do jaskini, gdzie spotkasz Ciri i Yennefer próbujące otworzyć magiczne drzwi. W trakcie rytuału musisz zabić golema, który w międzyczasie ożyje. Korzystaj z tarczy ochronnej Quen, a jeśli chcesz nieco spowolnić ataki wroga, to używaj znaku Yrden i walcz z nimi w magicznej pułapce.

Po walce wejdź do laboratorium. Po odkryciu rysunków z Ciri zacznij się rozglądać. Na stole z prawej znajdziesz słodycze. Kiedy Yen cię zawoła podejdź do niej. Powie ci, że prawdopodobnie ktoś tu niedawno był, o czym świadczą narzędzia na stole alchemicznym. Po wymianie zdań wyrusz za Yennefer. Przechodząc przez wnękę spójrz na stolik z lewej, gdzie znajdziesz szczotkę do włosów - przyjrzyj się jej.

Na końcu drogi trafisz do komnaty, gdzie na ścianie jest całe drzewo genealogiczne starszej krwi krążącej w żyłach Ciri. Po przejrzeniu notatek przyjrzyj się jeszcze stolikowi z prawej, na którym znajdziesz lustro i perfumy. Następnie przejdź przez drzwi, przy których stanie Yennefer. W ten sposób trafisz do komnaty ze wspólniczką Avallanca.

Jedna z tajemnic poszukiwanego elfa

Po niezbyt miłej rozmowie Ciri i reszta drużyny wróci do laboratorium. Zdenerwowana wiedźminka będzie chciała roznieść w pył całe pomieszczenie. Uwaga, ponieważ dokonany teraz wybór odbije się na zakończeniu gry.

Jeśli pozwolisz Ciri zniszczyć laboratorium („Nie żałuj sobie"), to przychylisz się do rozwiązania pozytywnego. Jeśli będziesz chciał ją uspokoić, to będzie to rozwiązanie negatywne. Więcej na ich temat wyborów znajdziesz w dziale "Zakończenia".

Po scence opuść pracownię elfa i wyjdź z jaskini. Na zewnątrz czeka cię ostatnia już rozmowa mająca wpływ na zakończenie i przyszłość Ciri. W jej trakcie zostanie poruszony temat Skjalla, którego wiedźminka chce odwiedzić. Yen powie, że chłopak zginął. Załamana Ciri będzie chciała udać się na jego grób.

Jeśli się zgodzisz odwiedzić go z nią, to przychylisz się do pozytywnego rozwiązania i po chwili Yennefer przeteleportuje wszystkich nad mogiłę Skjalla rozpoczynając zadanie Grób Skajlla. Jeśli powiesz, że nie ma na to czasu, to opowiesz się po stronie negatywnego rozwiązania. W tym przypadku nie odwiedzicie grobu chłopaka.


Misja główna: Grób Skjalla

Misja aktywuje się tylko wtedy, gdy w trakcie zadania Dziecko Starszej Krwi powiedziałeś Ciri, że udasz się z nią na grób Skjalla. Na miejscu okaże się, że starsi nie pozwolili pogrzebać chłopaka i wrzucili go do rowu ze zwierzętami. Ciri sama wyprawi mu pogrzeb, na którym pojawią się niezadowoleni mieszkańcy. Bez względu na decyzję podjętą w trakcie rozmowy i tak skończy się na uderzeniu tubylca. Po kolejnej scence misja dobiegnie do końca.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Akt III - Na cienkim lodzie

Powrót do spisu misji fabularnych: Wiedźmin 3 - Zadania główne, opis przejścia

Powrót głównego spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze