Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - jak się leczyć, regeneracja żywotności

Korzystanie z jedzenia, mikstur oraz umiejętności.

Walka to ważny element gry Wiedźmin 3, więc poznanie różnych sposobów na leczenie postaci i odzyskiwanie zdrowia to klucz do sukcesu. Przywracaniu żywotności służy medytacja, eliksiry, jedzenie, umiejętności postaci, a nawet Znak Quen.


Na tej stronie:


Sposoby na leczenie

Poniżej metody, dzięki którym odzyskasz zdrowie, poukładane w kolejności od najprzystępniejszych i najbardziej podstawowych do bardziej zaawansowanych.

 • Medytacja - podstawowy, „darmowy” sposób na leczenie, niewymagający żadnych składników. Wystarczy medytować godzinę, by Geralt odnowił całe życie, ale oczywiście jest to możliwe tylko poza walką. Uwaga: na poziomie trudności Krew, Pot i Łzy medytacja nie odnawia życia
 • Eliksir Jaskółka - podstawowy eliksir leczący. Bazowa wersja tego eliksiru odnawia na sekundę 80 punktów żywotności poza walką, a w trakcie tylko 40 punktów. Ulepszenie wzmacnia możliwości leczące
 • Pożywienie i woda - jedzenie różnego typu pokarmu oraz picie wody przywraca nieco żywotności przez krótki czas, zazwyczaj 5 lub 10 sekund. Nie jest to najwydajniejsza metoda, ale idealnie nadaje się do pierwszych godzin gry, kiedy nie mamy jeszcze przy sobie eliksirów
 • Dekokt Raffarda Białego - świetny eliksir leczący, w trudniejszych walkach będący zamiennikiem Jaskółki. Odnawia bowiem życie natychmiast, a nie w dłuższym czasie. Podstawowa wersja odnawia 35 proc. zdrowia, ale najmocniejsza już 100 proc., nawet jeśli Geralt walczy
 • Odwar z Echidny - regeneruje żywotność podczas zużywania wytrzymałości, a więc m.in. przy rzucaniu Znaków. To idealny eliksir dla wiedźmińskich „magów”
 • Odwar z Ekimmy - regeneruje życie podczas zadawania obrażeń
 • Umiejętność Odnowienie - każdy wypity eliksir przywraca 5 proc. życia, przy czym na 5. poziomie ulepszenia tej zdolności jest to już 25 proc., a więc jedna czwarta życia po każdym łyku
 • Umiejętność Przeobrażenie tkanek - sprawia, że każdy wypity odwar zwiększa maksymalną żywotność o 200 na czas trwania odwaru
 • Umiejętność Instynkt przetrwania - nie jest co prawda związana z leczeniem, ale dodaje 500 punktów do maksymalnej żywotności

Umiejętności przydatne do odnawiania żywotności w walce i poza nią

Zdolności

 • Rytm dobowy - w czasie dnia regeneracja żywotności na sekundę poza walką jest większa o 10. Po zmroku regeneracja wytrzymałości na sekundę w walce jest większa o 1.

Alchemia

 • Odnowienie (5 poziomów) - każda zażyta dawka eliksiru przywraca 5% maksymalnej żywotności, czas działania eliksirów: +5%.

Znaki

 • Quen / Spotęgowanie (3 poziomy) - alternatywny tryb Znaku: pozwala podtrzymać aktywną tarczę bez zużywania wytrzymałości. Zablokowane ataki redukują wytrzymałość. Pochłonięte obrażenia odnawiają żywotność. Regeneracja wytrzymałości w walce: +1,5/sek.

Broń

 • Niezabijalność - gdy żywotność spadnie do 0, Punkty Adrenaliny zostają natychmiast zużyte do jej odnowienia. Ilość odnowionej żywotności zależy od liczby zużytych Punktów Adrenaliny. Jeżeli brak jest Punktów Adrenaliny, żywotność zostaje odnowiona o niewielką wartość. Przyrost Punktów Adrenaliny: +1%.

Umiejętności przydatne do tymczasowego zwiększania żywotności

Alchemia

 • Przeobrażenie tkanek (5 poziomów) - każdy zażyty odwar zwiększa maksymalną żywotność o 200 na czas trwania odwaru. Czas działania eliksirów: +5%.
 • Wytrzymałość na ból (5 poziomów) - zwiększa maksymalną żywotność o 10%, jeśli zatrucie eliksirami przekracza bezpieczny próg. Czas działania eliksirów: +5%.

Umiejętności przydatne do stałego zwiększania żywotności

Zdolności

 • Instynkt przetrwania - zwiększa maksymalną żywotność o 500.
 • Techniki szkoły niedźwiedzia - każdy element ciężkiego rynsztunku dodaje +5% do maksymalnej żywotności i 5% do obrażeń od silnych ciosów.

Następnie: Wiedźmin 3 - maksymalny poziom postaci

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 3 - alternatywny tryb Znaków, wzmocnione wersje

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze