Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Zlecenie: Kłopoty grabarza (Velen)

Zlecenie wiedźmińskie na cmentarną babę.

Misję możesz rozpocząć po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy informacyjnej we wsi Zalipie (Mapa #1). Po przeczytaniu go udaj się do pobliskiego grabarza, z którym rozpocznij rozmowę. Dowiesz się, że jakaś bestia porwała dziecko i rozkopuje groby na okolicznym cmentarzu (#2) na który udaj się po rozmowie.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 10

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po dotarciu na cmentarz rozpraw się z trzema ghulami, które tutaj zastaniesz. Geralt stwierdzi, że mogły rozkopać groby, ale dziecka nie porwały. Skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów i przyjrzyj się grobom. W jednym znajdziesz niedawno rozkopane kości. Obejdź kaplicę i przyjrzyj się jeszcze jednemu grobowi, w którym natkniesz się na świeżo odkopane ciało.

Zacznij kierować się za zapachem, który wyczuje wiedźmin. Dzięki niemu dotrzesz do stojącej przy drodze chałupy (#3) na południu. Przeszukaj ją, a znajdziesz kilka ciekawych dowodów wskazujących na babę cmentarną. Podnieś czaszki leżące w narożniku i wróć do kaplicy na cmentarzu, gdzie rozpocznij medytację przy kamiennym filarze.

W trakcie walki z Żalnicą dobrze sprawdza się znak Igni

Kiedy rozpocznie się walka zacznij wykonywać uniki przed atakami rękami. Uważaj też na język przeciwnika - baba może cię nim dosięgnąć nawet ze sporej odległości. Możesz spróbować go odciąć, jeśli uda ci się wyprowadzić kontratak w momencie, gdy potwór atakuje językiem. Podczas bitwy warto wspomagać się znakiem Igni. Możesz nim podpalić Żalnicę, co zada jej spore obrażenia. Kiedy tylko pojawi się okazja tnij wroga mieczem. Po walce przeszukaj zwłoki potwora i wróć do grabarza po nagrodę.

Następnie: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Potwór z bagien (Velen)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze