Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Akt I: Novigrad - Spis cudzołożnic

Zadanie główne: Poszukujemy Jaskra odwiedzając jego kobiety.

Zadanie aktywuje się automatycznie po zakończeniu misji Sen w wielkim mieście. Skieruj się do zamtuza (Mapa #1) Jaskra. Po wejściu do środka natkniesz się na krasnoluda Zoltana, któremu pomóż w walce na pięści rozprawić się z kilkoma włóczęgami.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po walce dowiesz się, że Jaskier nieoczekiwanie zniknął. Skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, aby zlokalizować terminarz leżący na blacie przy ścianie. Przejdź do ekwipunku i zacznij go czytać. Znajdziesz tam spis dziewczyn, z którymi widywał się Jaskier. Przepytaj o nie Zoltana, po czym wyrusz na miasto z nimi porozmawiać.

Vespulę (#2) znajdziesz na południu. Kiedy do niej dotrzesz natkniesz się na ludzi Skurwiela, którzy chcą ściągnąć z kobiety dług. Możesz im zapłacić 200 koron lub stanąć do walki. Następnie wypytaj kobietę o Jaskra.

Elihal (#3) przebywa na wschodzie. Po wejściu do domu rozpocznij rozmowę z gospodarzem, który opowie ci ciekawą historię o poznaniu Jaskra. Po wstępie wypytaj go, gdzie bard może obecnie przebywać.

Rose (#4) przebywa w okolicach placu na północy. Kiedy będziesz próbował się do niej dostać natkniesz się na strażnika. Powiedz, że jesteś nauczycielem szermierki, a ten wprowadzi cię do środka. Aby wydobyć informacje od Rose musisz stoczyć z nią kilka pojedynków szermierczych na drewniane miecze. Po scence możesz umówić się z Rose na kolejne lekcje zaczynając tym samym zadanie Lekcje szermierki.

Molly (#4) również przebywa w okolicy północnego placu. W trakcie spotkania arystokratka zaprosi cię na wyścigi odbywające się w rezydencji Vegelbudów na wschodzie (#5). Możesz się tam dostać samemu lub skorzystać z zaproszenia i udać się tam automatycznie. Na miejscu będziesz mógł wziąć udział w wyścigu lub od razu poprosić o spotkanie z Molly. Dziewczyna siedzi na trybunach - podejdź do niej i porozmawiaj o Jaskrze.

Marabella (#4) też jest przy północnym placu. Okażę się nauczycielką i zaproponuje ci udział we wzięciu lekcji z dziećmi. Kiedy się zakończy porozmawiaj z nią o Jaskrze. Po odwiedzeniu wszystkich kobiet wróć do Zoltana i powiedz, czego się dowiedziałeś. Krasnolud powie ci wtedy o Priscili.

Wyrusz w stronę rynku w centrum miasta i wejdź po zmroku do karczmy Zimorodek. Po chwili rozpocznie się koncert Priscili, po którym nastąpi spotkanie z dziewczyną. W trakcie rozmowy dowiesz się, że Jaskier brał udział w napadzie na skarbiec Reuvena. Po chwili misja zakończy się, a w dzienniku pojawią się dwie kolejne - Dorwać Juniora oraz Skarb Hrabiego Reuvena.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Skarb Hrabiego Reuvena

Powrót do spisu misji fabularnych: Wiedźmin 3 - Zadania główne, opis przejścia

Powrót głównego spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze