Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - który poziom trudności

Wybierz odpowiedni poziom, by dobrze się bawić.

W Wiedźminie 3 dostępne są cztery poziomy trudności: Po prostu opowieść, Miecz i opowieść, Krew, pot i łzy oraz Droga ku zagładzie. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla osób, które chcą się cieszyć przede wszystkim historią. Potwory zadają w tym przypadku niewielkie obrażenia. Same są natomiast bardzo podatne na nasze ciosy.

Nieco większe wyzwanie stawia przed nami Miecz i opowieść. W tym przypadku walka jest bardziej wymagająca, choć wciąż stosunkowo prosta i niewymagająca szczególnego planowania. To domyślny poziom trudności, odpowiedni dla większości graczy.

Krew, pot i łzy sprawia, że przeciwnicy są bardziej wytrzymali, a medytacja nie odnawia poziomu zdrowia. Warto jednak dodać, że wrogowie nie zadają zwiększonych obrażeń. To poziom trudności, który zadowoli doświadczonych graczy, którzy lubią stawiane przed nimi wyzwania.

Ostatni z dostępnych poziomów trudności - Droga ku zagładzie - to najtrudniejsza opcja, wymagająca odpowiedniego przygotowania i planowania pojedynków. Gracze muszą wiedzieć, w jaki sposób wykorzystywać mikstury, umiejętności, znaki i oleje nakładane na oręż, by zyskać przewagę. To tryb dla osób cierpliwych - niektóre walki mogą być bowiem powtarzane nawet kilkukrotnie.

Poziom trudności wybiera się na początku rozgrywki. Można go jednak zmienić w dowolnym momencie, nawet w trakcie walki. W takim jednak przypadku stracimy możliwość zdobycia odpowiedniego osiągnięcia.

Następnie: Wiedźmin 3 - które umiejętności wybrać

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 3 - jak grać Ciri

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze