Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, walki z bossami i wszystkie sekrety.

Witamy w poradniku i opisie przejścia gry Dark Souls 3. Cykl znany jest z wysokiego poziomu trudności, braku tradycyjnej mapy oraz misji i zadań. Nasz przewodnik przybliży wszystkie niuanse rozgrywki, poprowadzi przez kolejne lokacje oraz walki ze wszystkimi bossami.

Z racji rozległości gry niniejszy poradnik jest w trakcie bieżącego opracowywania. Kolejne elementy będą sukcesywnie dodawane, a z czasem uzupełniane i rozwijane - tak, by ostatecznie powstała kompleksowa publikacja dla wszystkich miłośników gry i osób, które chcą ją ukończyć w stu procentach.

Przygodę polecamy rozpocząć od naszych porad na start (znajdziecie je w spisie treści). Weterani serii mogą zerknąć na dedykowane im porady - dowiecie się tutaj, co zostało zmienione i na co warto zwrócić uwagę, dzięki czemu łatwo wejdziecie w świat Dark Souls 3.

Zachęcamy do śledzenia naszej publikacji i życzymy miłej zabawy!


Porady ogólne

W tej sekcji dowiesz się podstawowych informacji na temat gry. Znajdziesz również wskazówki odnośnie tworzenia postaci, pierwszych kroków oraz systemu walki.

Choć Dark Souls 3 to gra głównie dla jednego gracza, element współpracy oraz rywalizacji sieciowej także ma istotne znaczenie i może zostać wykorzystany w odpowiednim celu:


Ogniska i przedmioty specjalne

Szybką podróż w grze umożliwiają ogniska, ale świat skrywa też wiele innych sekretów, takich jak specjalne miecze, tarcze, pierścienie czy inne przedmioty o ważniejszej randze. Wszystko to znajdziesz na naszych mapach.


Dodatki Ashes of Ariandel i The Ringed City

Dark Souls 3 doczekało się dwóch dodatków typu DLC, które rozwijają mroczną opowieść znaną z podstawowej wersji gry. Jeśli znalazłeś się tutaj, bo potrzebujesz porad do dodatków, kliknij w poniższe linki.


Opis przejścia

Ta sekcja przedstawia kompletny opis wszystkich lokacji, a także sposoby na pokonanie napotkanych bossów. W trakcie opisu znajdziesz też informacje o przedmiotach oraz innych sekretach ukrytych w świecie Dark Souls 3.


Postacie niezależne i zadania dodatkowe

W trakcie eksploracji świata gry trafisz na wiele interesujących osób. Niektóre z nich zaoferują ci swoje handlowe usługi, a inne poproszą o rozwiązanie misji pobocznych. Poniżej znajdziesz opisy poszczególnych postaci i związanych z nimi zadań oraz możliwości.


Co warto wiedzieć

- Gracz wciela się w Nierozpalonego. Jego postać zostaje wskrzeszona, a naszym celem jest odnaleźć Władców Pogorzelisk, którzy dawno temu opuścili swoje trony. Tylko oni mogą zapobiec zgaśnięciu Płomienia. Więcej informacji na podstronie dotyczącej mitologii i świata Dark Souls 3.

- Początkujący powinni wybrać klasę Rycerza. To postać, która pozwoli stosunkowo szybko i przystępnie wkroczyć w świat gry. Warto dodać, że na starcie tej klasy otrzymujemy miecz i tarczę, które długo nam posłużą. Więcej porad dla początkujących na odpowiedniej podstronie.

- Dark Souls 3 nie oferuje mapy. Dla kompletnie nowych osób może się to wydać dziwne - niemniej, nie szukajcie w opcjach skrótu do mapy świata. Po prostu jej nie ma. Potraktuj swoją podróż tak, jakby odbywała się w rzeczywistości, w danych czasach. Nie śpiesz się. Powoli zaglądaj w każdy zakamarek, zapamiętuj charakterystyczne elementy otoczenia, szukaj skrótów i tajnych przejść. Z czasem zauważysz, że zaczynasz zapamiętywać świat, tak jak zapamiętujemy uliczki, drogi i budynki w rzeczywistym świecie.

- Umieranie to integralna część przygody. Przestań zwracać na nią uwagę i nie traktuj śmierci swojego bohatera tak, jak w innych grach. Będziesz umierał często, ale za każdym razem uczył się otoczenia albo ruchu przeciwnika.

- Bossowie - czyli kluczowi, najsilniejsi przeciwnicy - to element charakterystyczny i kulminacja przygody w Dark Souls 3. Każdy boss jest inny i wymaga innego podejścia. Giń i wyciągaj wnioski, by wreszcie pokonać nieprzyjaciela. W naszym poradniku znajdziesz jednak opis przejścia lokacji oraz pokonanie każdego bossa - skorzystaj z porady, jeśli chcesz.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dark Souls III

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze