Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Ogród zatraconego króla: dojście do bossa

Mała lokacja z dużą ilością przydatnych przedmiotów oraz niebezpiecznych przeciwników.

Do tej lokacji będziesz mógł się dostać po pokonaniu Tancerki z Mroźnej Doliny. Wejdź na górę po drabinie, po czym udaj się w lewo. Z prawej strony znajdują się zamknięte obecnie drzwi - otworzysz je z drugiej strony w dalszej części etapu, odkrywając skrót. Rusz przed siebie schodząc na dół po schodach.

Przed sobą zobaczysz rycerza - uważaj, ponieważ walka z nim w wąskim przejściu może okazać się dość wymagająca. Jeśli nie chcesz jej toczyć, to zwab rywala do siebie, wykonaj unik i szybko wbiegnij do windy, która zacznie jechać na dół. Musisz być dość szybki, aby rywal nie zdążył wejść na platformę.

Ciało z Fragmentem estusa

W trakcie jazdy windą masz dwie możliwość - możesz zjechać na sam dół, gdzie natkniesz się na teren pokryty trującą mgłą, a przed sobą zobaczysz silnego przeciwnika. Druga możliwość, to wykonanie skoku w połowie drogi jazdy windą. Dotrzesz w ten sposób na balkon, z Fragmentem estusa przy ciele (A na mapie, obrazek powyżej) z prawej strony oraz Grudką tytanitu z lewej strony.

Sam ogród jest dość małą lokacją ze sporą ilością niebezpiecznych, zmutowanych przeciwników oraz cennymi przedmiotami. Aby rozpocząć eksplorację zeskocz z balkonu przy krawędzi z lewej, a jeśli zjechałeś windą na dół, to wyjdź na zewnątrz i od razu zacznij kierować się w lewą stronę.


Mapa - Zapomniane groby

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Legenda:

  • A - fragment Estusa
  • B - kamienna platforma z rycerzem
  • C - platforma przed drogą prowadzącą do bossa
  • D - budynek z windą, którą możesz dostać się do skrótu
  • E - plac z dwoma rycerzami strzegącymi drogi do bossa
  • F - komnata z bossem - Oceirosem, Zatraconym Królem
  • G - iluzoryczna ściana, uderz w nią, aby odkryć tajne przejście
  • 1 - przejście między początkiem lokacji, a ogrodami z lewej strony
  • 2 - przejście między początkiem lokacji, a ogrodami z prawej strony
  • 3 - przejście prowadzące z półpiętra windy do ciała z Pierścieniem smoczej łuski

Zauważ, że w sporej części lokacji znajduje się utrzymująca przy ziemi mgła. Staraj się jej unikać, ponieważ dłuższe przebywanie w niej spowoduje zatrucie bohatera. Gdyby w pobliżu znalazł się jakiś zmutowany przeciwnik, to ściągnij go w ustronne miejsce i rozpocznij walkę. Unikaj zamaszystych ataków paszczą i staraj się atakować rywala od tyłu, często wykonując uniki.

Oprócz zmutowanych rywali spotkasz tu jeszcze pełzające robaki - uważaj bo ich ataki również są trujące. Jeśli spojrzysz w prawą stronę, to zobaczysz kamienną platformę (B na mapie) ze schodami prowadzącymi na jej szczyt. Pod nią natkniesz się na kilka robaków oraz sporo przedmiotów: Pazur, Zestaw cieni i dwie Czarne zapalające bomby. Nieco dalej przy drzewie znajdziesz Żywicę ludzkiej sosny. Na platformie na szczycie schodów spotkasz z kolei rycerza z tarczą - za jego pokonanie otrzymasz Rękawice rycerza katedry i Duży odłamek tytanitu.

Platforma, z której możesz udać się do centrum lokacji (#1), bossa (#2) oraz przejścia do skrótu (#3)

Kontynuuj marsz wzdłuż ściany z lewej. Po chwili dotrzesz do wysokich schodów - na szczycie jest ciało z Grudką tytanitu, natomiast pod nimi znajdziesz ciało z Klejnotem mroku. Kontynuując wzdłuż ściany z lewej dotrzesz do małych schodów, które prowadzą do platformy z okrągłym znakiem (C na mapie). Z prawej strony zobaczysz centrum ogrodu (#1 na obrazku powyżej), a z lewej przejście do rycerza i bossa (#2 na obrazku powyżej).

Rusz przed siebie i zeskocz na dół i zeskocz na dół w narożniku, gdzie znajdziesz Grudkę tytanitu. Za rogiem z prawej znajdziesz Żywicę ludzkiej sosny. Idź wzdłuż ściany, aż do samego końca - w narożniku na lewo od windy (2 na mapie), którą się tu dostałeś, znajdziesz Pierścień ofiary. Po jego zabraniu warto odwiedzić budynek (D na mapie) prowadzący do skrótu (#3 na obrazku powyżej).

W budynku znajduje się winda, która zabierze cię na górę. Jeśli w trakcie jazdy zeskoczyłeś na półpiętro (3 na mapie), to znajdziesz tu ciało z Pierścieniem smoczej łuski. Idąc dalej trafisz na maga oraz rycerzy stojących na placu poniżej (przejście do bossa - #2 na obrazku powyżej). Jeśli nie chcesz jeszcze udać się do głównego rywala, to zeskocz na dół i bez wdawania się w walkę z rycerzami (E na mapie) wróć na plac z lewej, a potem do windy, którą tym razem wjedź na samą górę.

Uważaj na łucznika na szczycie schodów

Rusz przed siebie kierując się do przejścia przed tobą. Kiedy wejdziesz do środka nie stój w miejscu, ponieważ z góry ostrzela cię łucznik (obrazek powyżej). Na prawo od schodów znajdziesz ciało z Łuską z tytanitu. Podnieś ją, po czym wbiegnij na szczyt schodów rozprawiając się z łucznikiem i drugim, słabszym, ale szybkim wrogiem.

Następnie wejdź na szczyt kolejnych schodów i rozpraw się z dwoma kolejnymi przeciwnikami. Po ich zabiciu podnieś Grudkę tytanitu leżącą przy zwłokach z lewej, a następnie otwórz drewniane drzwi - w ten sposób odblokujesz skrót prowadzący do początku lokacji.

Teraz pozostaje już tylko skierować się w stronę przejścia prowadzącego do bossa - możesz się tam dostać z głównej, dolnej części ogrodu albo przy korzystaniu z windy zeskoczyć na półpiętrze, a potem w pobliże placu (E na mapie) z dwoma rycerzami.

Rycerzy atakuj pojedynczo, najlepiej sprowokować jednego strzelając do niego z łuku

Jeden z nich (#1 na obrazku powyżej) stoi z lewej, a drugi (#2 na obrazku powyżej) na prawo od niego. Skorzystaj z łuku, aby sprowokować pierwszego do ataku na bohatera. Następnie rozpraw się z nim wykonując uniki przed mocnymi, ale dość powolnymi uderzeniami podwójnego miecza. Następnie załatw drugiego rywala. Za pierwszego otrzymasz Duży odłamek tytanitu, a za drugiego Pierścień z magicznym kamieniem i Rękawice rycerza katedry.

Teraz wystarczy ruszyć przed siebie i przejść przez zamglone drzwi, za którymi czeka cię starcie z bossem - Oceirosem, Zatraconym Królem (F na mapie). Po jego pokonaniu możesz przejść dalej do kolejnej lokacji - Zapomnianych Grobów (G na mapie). W tym celu musisz uderzyć w ścianę na końcu drogi.

Następnie: Dark Souls 3 - Boss: Oceiros, Zatracony Król

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dark Souls III

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze