Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Czempion Gundyr

Zobacz, w jaki sposób pokonać głównego przeciwnika w lokacji Zapomniane groby.

Tego przeciwnika znajdziesz w trakcie eksploracji krainy o nazwie Zapomniane groby. Jest na tej samej arenie, gdzie spotkałeś pierwszego potężnego przeciwnika, czyli Iudexa Gundyra. Czempion jest zresztą nieco zmodyfikowaną wersją wspomnianego bossa.

Po wejściu na arenę przeciwnik nie zaatakuje cię od razu. Nastąpi to dopiero wtedy, gdy się do niego zbliżysz. Zanim to uczynisz możesz podnieść znajdującą się na prawo od wejścia Glewię czarnego rycerza. Co do samego początku walki, to możesz podbiec do wroga i zadać mu kilka ciosów, zanim podniesie halabardę i przystąpi do walki. Pamiętaj tylko, żeby po ataku szybko odskoczyć.

Najlepiej wykonać unik przed ciosem rywala i zaatakować go od tyłu

Czempion Gundyr w pierwszej fazie walki jest dość powolny, ale uważaj ponieważ jego broń posiada spory zasięg i może szybko cię trafić nawet, jeśli znajdujesz się w sporej odległości. Oprócz zwykłych ataków rywal będzie próbował cię też kopać oraz zadawać obszerne ciosy o dużym zasięgu. Unikaj ich lub blokuj tarczą, a potem wyprowadzaj kontratak (obrazek powyżej).

Dobrze jest cały czas pozostawać dość blisko Gundyra i omijać jego ciosy w taki sposób, żeby znaleźć się za jego plecami. W ten sposób będziesz miał świetną okazję do wyprowadzenia kilku ciosów zanim znów przejdziesz do defensywy. Uważaj też na próbę złapania bohatera i wyprowadzania kilku ciosów pod rząd.

Po ataku z wyskoku będziesz miał chwilę na zadanie paru ciosów

Po zabraniu przeciwnikowi określonej liczby zdrowia jego oczy zaświecą się na czerwono, a on sam stanie się znacznie szybszy i agresywniejszy. Nadal unikaj jego ciosów i wyprowadzaj szybkie kontrataki, ale zachowaj większą ostrożność w obronie. Pamiętaj o blokowaniu i uważaj na ataki z wyskoku. Kiedy widzisz, że rywal wznosi się w powietrze szybko odskocz na bezpieczną odległość, a potem samemu zaatakuj, zanim się pozbiera (obrazek powyżej).

Ponadto przeciwnik zyska nowy atak - jeśli będziesz stał przed nim, to może nadziać cię na halabardę i zadać poważne obrażenia. Dlatego staraj się cały czas pozostawać w ruchu i reagować na poczynania Gundyra.

Za pokonanie przeciwnika otrzymasz Duszę Czempiona Gundyra, będziesz mógł rozpalić ognisko o tej samej nazwie oraz przejść do kolejnej lokacji znajdującej się za kamiennymi drzwiami po drugiej stronie areny.

Następnie: Dark Souls 3 - Szczyt Arcysmoków: dojście do Starożytnej wiwerny

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze