Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Tancerka z Mroźnej Doliny

Zobacz, co należy uczynić, aby dotrzeć do rywalki i w jaki sposób ją pokonać.

Tę walkę będziesz mógł rozpocząć dopiero po zabiciu trzech innych bossów, a mianowicie Stróżów Otchłani w Twierdzy Farrona, Aldricha Pożeracza Bogów w Anor Londo oraz Yhorma Giganta w Zbezczeszczonej Stolicy. Kiedy to uczynisz przeniesiesz się do komnaty z umierającą Emmą. Porozmawiaj z nią, a po otrzymaniu Misy ślubów i Drogi Błękitu rozpocznie się walka.

Uwaga - z Tancerką możesz też zmierzyć się już po pierwszym spotkanie z Emmą. Wystarczy ją zabić i umieścić Misę ślubów przy posągu za nią. Jej pokonanie w tak wczesnym stadium może się jednak okazać bardzo trudnym zadaniem.

Chociaż Tancerka nie przemieszcza się zbyt szybko, to potrafi wyprowadzać ataki z zaskoczenia

Początkowo walka nie jest specjalnie trudna. Tancerka będzie przemieszczać się powoli wokół ciebie, co pewien czas wyprowadzając szybki atak lub serię. Bądź na to przygotowany i wykonuj uniki w taki sposób, żeby znaleźć się za jej plecami. Dzięki temu będziesz w stanie szybko wyprowadzić kilka ataków i wrócić do pozycji obronnej.

Oddalaj się, gdy rywalka zaczyna rysować mieczem półokrąg na ziemi

Jeśli będziesz przebywał blisko przeciwniczki zbyt długo, to może ona cię złapać i przygwoździć do ziemi mieczem - musisz więc być na to przygotowany i szybko unikać tego ataku. Druga niebezpieczna zdolność, to rysowanie mieczem wokół siebie ognistego półokręgu (obrazek powyżej). Kiedy tylko zobaczysz, że Tancerka zaczyna go wykonywać szybko odskocz do tyłu, ponieważ po chwili okręg wybuchnie ogniem wyrzucając stojącego na nim bohatera w górę.

Po zabraniu rywalce około połowy życia przyklęknie ona na podłodze. Oddal się na bezpieczną odległość, ponieważ po chwili nastąpi wokół bossa potężna eksplozja, która może mocno poharatać bohatera.

W trakcie tańca z dwoma mieczami rywalka szybko przemieszcza się po arenie

Od tego momentu musisz szczególnie się pilnować, ponieważ ataki Tancerki staną się bardziej agresywne, a oprócz miecza ognistego w drugiej ręce pojawi się drugi - magiczny. Od teraz musisz uważać zwłaszcza na zamaszyste ataki dwiema broniami (obrazek powyżej) - w trakcie ich wykonywania Tancerka szybko się przemieszcza, więc bądź przygotowany do wykonania uniku, najlepiej w jej kierunku, co po serii ciosów z jej strony pozwoli ci przeprowadzić kontratak.

Kiedy Tancerka odrywa się od ziemi zacznij od niej uciekać

Oprócz powyższego ataku Tancerka może uderzać mieczami o ziemię wywołując atak obszarowy, którego najlepiej unikać. Ponadto, co pewien czas boss wzbija się w powietrze, kieruje się w stronę bohatera, a po upadku wyzwala eksplozję ognia (obrazek powyżej). Dlatego kiedy tylko widzisz, że rywal wzbija się w powietrze od razu się oddalaj. Ponadto co pewien czas rywalka wytwarza wokół siebie magiczny wir, który może cię powalić - oczywiście przed nim też się oddalaj.

Najlepiej wyczekiwać na ataki dwoma mieczami, po których rywalka na chwilę przystaje. W ich trakcie staraj się wykonać unik w jej kierunku, a potem zadać kilka ciosów i przygotować się na oddalenie.

Za pokonanie Tancerki otrzymasz 40 tysięcy dusz oraz Duszę Tancerki. Ponadto otrzymasz możliwość rozpalenia ogniska (Tancerka z Mroźnej Doliny) i przejścia do nowej lokacji - Zamku Lothric.

Następnie: Dark Souls 3 - Zamek Lothric: dojście do dwóch smoków

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze