Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: lista przeciwników

Zobacz, jakich głównych wrogów spotkasz podczas przygody oraz poznaj sposoby na ich pokonanie.

Głównym elementem trzeciej odsłony Dark Souls, jak zwykle jest walka. W przeciwieństwie do wielu innych gier, gdzie przeciwnicy często nie stanowią żadnego wyzwania, w tym przypadku nawet zwykły rywal często może mocno uszczuplić zdrowie bohatera, a nawet go zabić. A należy pamiętać, że korzystanie ognisk pozwalających zregenerować siły głównej postaci, powoduje zarazem odnawianie wszystkich wrogów na planszy. Dlatego należy mieć się na baczności nawet podczas kolejnego przejścia przez odwiedzoną wcześniej lokację.

Prawdziwe wyzwanie i swoistą esencję Dark Souls stanowią jednak pojedynki z bossami. To ogromni i bardzo niebezpieczni rywale, których napotykamy najczęściej w ostatnich lokacjach danej krainy. Ich siła jest na ogół tak duża, że są w stanie zabić bohatera dosłownie kilkoma ciosami. W trakcie pojedynków z bossami należy zatem dobrze przygotować się do starcia i to nie tylko zaopatrując się w butelki z Estusem, który odnowi nasze siły.

Każdy boss posiada bowiem mocne i słabe strony, a taktyka prowadzenia pojedynków wymaga poznania zarówno jednych, jak i drugich. Dopiero, kiedy będziemy wiedzieli, jakimi rodzajami ataków dysponuje dany oponent oraz, gdzie są jego słabe punkty, otrzymamy możliwość skutecznej obrony i wyprowadzania efektywnych ciosów.

Należy w tym miejscu pamiętać, że bossowie często wspomagają fizyczne ataki specjalnymi zdolnościami i czarami. Może się zatem okazać, że przed walką z danym wrogiem warto zaopatrzyć się w specjalne przedmioty, chroniące bohatera przed różnymi negatywnymi atakami. Jeśli np. wiemy, że dany rywal może rzucić na nas klątwę, która prowadzi do śmierci bohatera, to warto przed wejściem na arenę zaopatrzyć postać w przedmioty niwelujące ten efekt i opóźniające jego wpływ na bohatera.

Poniżej przedstawiamy listę bossów, na jakich natrafisz w trakcie gry. Dzięki opisom będziesz mógł lepiej przygotować się do walki oraz poznasz metody, jakimi posługują się ogromni rywale. Często walka z nimi składa się z dwóch faz, w których wyprowadzają różne ataki - w drugiej części są na ogół bardziej agresywni i bardziej niebezpieczni, niż w pierwszej. Poniższa lista będzie aktualizowana wraz z dodawaniem do poradnika kolejnych bossów.


Iudex Gundyr
Pierwszy poważny przeciwnik, na którego trafimy na Cmentarzu Popiołów. Ogromny rycerz posiadający możliwość transformacji w potwora.

Vordt z Mroźnej Krainy
Wielka bestia korzystająca z trzymanego w ręku berła oraz lodowych ataków. Przeciwnika spotkasz w lokacji o nazwie Wysoka Ściana Lothric.

Toczony przez klątwę Drzewiec
Na pierwszy rzut oka, niepozorne drzewo. Szybko się jednak okaże, że ten ogromny boss w Osadzie Nieumarłych wymaga do pokonania nie lada skupienia.

Kryształowy Mędrzec
Magiczna zjawa na końcu Ofiarnej drogi wydaje się niewymagającym wrogiem, któremu towarzyszy wręcz usypiająca muzyka. Nie dajcie się jednak zwieść, zwłaszcza w drugiej części pojedynku, gdzie sprawy mogą się mocno skomplikować.

Stróże Otchłani
Groźni i niezwykle agresywni rycerze, których spotkasz w komnacie w Twierdzy Farrona. Co ciekawe w trakcie pojedynku możesz liczyć na dość nieoczekiwanego sojusznika.

Biskupi Głębin
Nietypowa procesja nieumarłych, których spotkasz w Katedrze Głębin. Przed pojedynkiem warto zaopatrzyć się w przedmioty chroniące przd klątwą.

Wielki Władca Wolnir
Ogromny kościotrup, który czeka na ciebie w Carthuskich katakumbach. Pomimo ogromnych rozmiarów posiada jeden słaby punkt. Jaki? Sprawdź samemu.

Stary Król Demonów
Główny władca pomniejszych demonów, którego głównym żywiołem jest ogień. Jest to przeciwnik opcjonalny i możesz podjąć z nim walkę w trakcie odwiedzi Niegasnącego jeziora.

Ciąg dalszy wkrótce.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższej liście szybko znajdziecie odpowiedzi na pytania mogące pojawić się w walkach z poszczególnymi bossami.

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze