Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Stary Król Demonów

Poznaj taktykę pokonania wielkiego ognistego rywala, którego spotkasz w Niegasnącym jeziorze.

Aby dostać się do tego bossa musisz z głównej części Niegasnącego jeziora skierować się w lewo, gdzie znajdują się mgielne wrota prowadzące na arenę. Uważaj, ponieważ znajduje się tutaj czerw, którego najlepiej ominąć lub ukryć się za skałą z lewej i poczekać, aż wykończy go balista.

Po wejściu na arenę z przeciwnikiem rusz przed siebie. Po kilku krokach boss znajdujący się przed tobą przebudzi się i przystąpi do ataku. Jest to wielki ognisty demon, korzystający głównie z ataków ogniowych. Dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w sprzęt obronny przed tym żywiołem, a także korzystać z Czerwonych robaków. Jeśli chcecie zadawać mu większe obrażenia, to należy pomyśleć o broniach i czarach związanych z lodem.

Kiedy Demon bierze zamach maczugą uskakujcie przed nią

Rywal posiada wielką maczugę i będzie próbował uderzać nią, kiedy za bardzo się do niego zbliżymy. Kiedy zatem widać, że bierze zamach, dobrze jest zawczasu odskoczyć do tyłu. Identycznie należy postąpić, gdy rywal zaczyna wypluwać z siebie ogniste płomienie. Posiadają spory zasięg, więc im wcześniej się odskoczy, tym lepiej.

Czasami przeciwnik uderza maczugą od góry w ziemię i chwilowo zbiera siły. Jest to idealny moment, aby do niego podbiec i go zaatakować. Ogólnie najlepiej ukrywać się między nogami przeciwnika i wyprowadzać ataki właśnie spod korpusu. Bądź jednak przygotowany, aby w każdej chwili uskoczyć np. przed falą ognia.

Uderzanie maczugą o ziemię oznacza, że po chwili pojawi się ognisty pierścień

Oprócz opisanych wyżej ataków Demon może co pewien czas przystanąć i rozpocząć uderzanie maczugą o ziemię. Szybko się wtedy oddal, ponieważ po chwili pojawi się pierścień ognia (obrazek powyżej) o sporym obszarze, który stopniowo zacznie ścieśniać się do rywala.

W drugiej części walki, kiedy zabierzesz rywalowi powyżej połowy życia (poznasz to po tym, że rywal zacznie się palić), przeciwnik stanie się jeszcze agresywniejszy. Najlepiej jest wyczekiwać na serię ataków, podbiegać do niego, kiedy regeneruje siły, zadać kilka ciosów i szybko odskakiwać. Nie ryzykuj wyprowadzania zbyt długich serii ciosów, ponieważ możesz nie zdążyć umknąć przed atakiem obszarowym.

Pod koniec starcia szybko dobij zipiącego Demona

Uważaj też na przyzywany co pewien czas deszcz meteorytów - koniecznie trzymaj się na dystans w momencie, gdy przeciwnik rozpoczyna ten rodzaj ataku. W końcowej fazie walki rywal upadnie na ziemię (obrazek powyżej). Dobrze jest w tym momencie do niego dobiec i szybko go dobić. W innym przypadku narażasz się na potężny atak obszarowy.

Za pokonanie przeciwnika otrzymasz 20 tysięcy dusz oraz Duszę Starego Króla Demonów. Ponadto będziesz mógł rozpalić ognisko o nazwie Stary Król Demonów.

Następnie: Dark Souls 3 - Irithyll w Mroźnej Dolinie: dotarcie do Kościoła Yorshki

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze