Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Postacie poboczne (NPC): Siegward z Catariny

Pomóż nietypowemu rycerzowi w rozwiązaniu kilku trapiących go problemów.

Siegwarda możesz spotkać w trakcie pobytu w Osadzie Nieumarłych, a konkretnie po wybraniu przejścia przez most (Przejście przez most - Wariant #2). Jest to rycerz w charakterystycznej zbroi, który stoi w budynku nieopodal osobnika siedzącego na skale.

Aby rozpocząć zadanie musisz kilkakrotnie porozmawiać z Siegwardem (obrazek poniżej), który początkowo będzie zamyślony. Potem powie ci o trapiącym go problemie wielkich strzał wystrzeliwanych w jednym z fragmentów krainy, w pobliżu rycerza Holdricka. Dowiesz się również, że nie może tego zbadać osobiście, bo strzały są wystrzeliwane z góry, a znajdujące się koło niego winda jedzie tylko w dół.

Siegward będzie chciał się dowiedzieć, kto miota ogromne strzały w jednym z fragmentów krainy

Jeśli wejdziesz na windę, to rzeczywiście zjedziesz nią na dół. Aby rozwiązać ten problem na poziomie Siegwardsa przetocz się po przycisku na windzie i odczekaj chwilę, ponieważ zaraz z góry nadjedzie druga platforma. Wejdź na nią i wciśnij przycisk, a pojedziesz w górę. Masz teraz dwie możliwości - pojechać na sam szczyt wieży lub wyskoczyć w trakcie jazdy nieco niżej.

Jeśli pojedziesz na samą górę, to spotkasz ogromną, zieloną bestię. Podejdź do niej i zawrzyj pokój. Następnie wróć do windy i przeturlaj się z niej na niższe piętro w trakcie jazdy. W ten sposób trafisz na poziom z Siegwardem siedzącym na krawędzi ściany. Porozmawiaj z nim i rozejrzyj się po okolicy, a w dole zobaczysz ognistego demona.

W trakcie walki z demonem najlepiej atakować go, kiedy jest skupiony na potyczce z Siegwardem

Zeskocz na dach poniżej rycerza i zacznij kierować się na pole bitwy z demonem. Uważaj na jego ataki wyprowadzane bronią, a zwłaszcza na momenty, kiedy zaczyna ziać ogniem - odskakuj wtedy na bezpieczną odległość. Najlepiej jest poczekać chwilę, aż do bitwy dołączy Siegward. W tym momencie demon często będzie atakował rycerza odwracając się do ciebie tyłem i dając ci szansę na bezkarne zadanie kilku ciosów (obrazek powyżej). Oczywiście nie zapominaj, że przeciwnik może w każdej chwili z powrotem zaatakować ciebie, więc bądź przygotowany na wykonanie uników.

Po pokonaniu przeciwnika otrzymasz Ognisty klejnot. Ponadto porozmawiaj kilkukrotnie z Siegwardem, aż do momentu kiedy zaśnie. W ten sposób zdobędziesz jedno Siegbrau oraz dwa gesty - Toast i Sen. Następnie warto rozejrzeć się po lokacji. Z prawej strony, przy budynku wiszą dwa ciała. Strąć je (np. łukiem), a znajdziesz cały Północny zestaw (hełm, zbroję, rękawiczki i spodnie), a przy drugim ciele Blady język. W pobliżu areny znajdziesz jeszcze Dużą pałkę.

Schody, po których dostaniesz się do interesujących przedmiotów

Warto udać się w stronę domu z prawej. Na lewo od schodów znajdziesz dwie Czerwone pigułki robaka. Skorzystaj ze schodów (obrazek powyżej), aby wejść na górę. Za narożnikiem z lewej znajdziesz dwie Nęcące czaszki (uważaj na wrogów w klatkach), a po przejściu przez wąskie przejście z prawej dotrzesz do skrzyni z Żywicą ludzkiej sosny. Kiedy ją otworzysz zostaniesz zaatakowany przez kilka przeciwników w klatkach, więc uskocz zawczasu.

Idąc dalej natkniesz się na dwóch kapłanów. Za nimi znajduje się przejście prowadzące na dach. Na wysuniętej platformie z lewej zobaczysz przy zwłokach Pierścień Flynna. Aby wydostać się z tej lokacji spójrz w prawo od wspomnianego pierścienia. Zobaczysz wieżę oraz drewniany podest, przez który się na nią dostaniesz. Obejdź ją (po drodze znajdziesz zwłoki z Kością wiodącą do domu) i odszukaj wejście do środka.

Następnie zeskocz na dół (przyda ci sporo życia, ponieważ upadek może być bolesny) i rozejrzyj się wokół, a znajdziesz zestaw z Mirry (kamizelkę, rękawiczki i spodnie) oraz Pierścień Fylodii. Teraz wystarczy wyjść na zewnątrz i zeskocz na dół w pobliże wejścia do areny z bossem - Toczonym przez klątwę drzewcem.

Ciąg dalszy wkrótce.

Następnie: Dark Souls 3 - Postacie poboczne (NPC): Cornyx z Wielkiego Bagna

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze