Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

​Dark Souls 3 - Boss​:​ Stróże Otchłani

Dwóch na jednego - zobacz jak pokonać stróżów.

Po dotarciu na arenę z bossem uruchomi się animacja. Po jej zakończeniu zaatakuje cię główny przeciwnik, czyli rycerz zaopatrzony w miecz i sztylet. Uważaj przede wszystkim na wyprowadzane przez niego ataki, które posiadają spory zasięg - zwłaszcza pchnięcia do przodu oraz potężne szarże. Jak zwykle wykonuj przed nimi uniki lub osłaniaj się tarczą. Nie spiesz się z atakiem i czekaj na dogodną chwilę, wyprowadzając ciosy z tyłu lub boku.

Dwójkę wrogów najlepiej trzymać na dystans i nie wdawać się w pojedynek z dwoma naraz

Po niedługim czasie zorientujesz się, że na arenie pojawi się drugi rycerz (obrazek powyżej). Dlatego nie spiesz się z atakiem na bossa, aby drugi rywal nie zaskoczył cię z tyłu. Drugi rywal posiada osobny, mniejszy pasek życia, ale rodzaj i siła jego ataków są takie same, jak głównego bossa. Nie lekceważ go i nie wchodź między dwóch wrogów. Zamiast tego najlepiej oddalić się na pewien czas i trzymać się w bezpiecznej odległości.

Oczywiście, jeśli jeden z wrogów podejdzie do ciebie w pojedynkę, to możesz ominąć jego ataki i spróbować zadać mu kilka ciosów. Pamiętaj jednak, aby cały czas kontrolować też poczynania drugiego, który może cię w międzyczasie zajść od tyłu.

Rycerz z czerwonymi oczami wspomoże cię w walce

Jeśli jednak nie chcesz ryzykować, to wykaż się jeszcze odrobiną cierpliwości. Po chwili na arenie pojawi się bowiem trzeci rycerz z czerwonymi oczami. Nie atakuj go, ponieważ ten wkrótce zacznie walczyć przeciwko dwójce pozostałych wojowników (obrazek powyżej). Jest to świetny moment, aby stoczyć pojedynek z tym, który stoi obecnie samotnie, a gdyby sojusznik zaangażował do walki obydwu, to wybierz jednego z wrogów i zadaj mu kilka ciosów od tyłu.

Jeśli boss zostanie na arenie sam, to atakuj go, uważając na wyprowadzane przez niego ciosy. Gdyby pojawił się kolejny rycerz, to powtarzaj schemat opisany powyżej, koniecznie korzystając z pomocy oferowanej przez towarzysza.

W drugiej części starcia warto korzystać z przedmiotów podnoszących obronę przed ogniem i przygotować się na odpieranie szybkich ataków

Po zabraniu przeciwnikowi całego paska życia włączy się kolejna animacja, a po niej rozpocznie się druga część walki. Tym razem wróg stanie do pojedynku samotnie, ale za mocą ognia. Od tej chwili ataki przeciwnika będą znacznie szybsze, agresywniejsze, a przede wszystkim okraszone dużą dozą ognia (obrazek powyżej). Koniecznie skup się zatem na korzystaniu z tarczy i unikach.

Jeśli nabierzesz dystansu, to pamiętaj, że teraz rywal może błyskawicznie się do ciebie przemieścić, a przy szarży zostawi za sobą smugę ognia, więc uważaj, żeby w nią nie wejść. Oprócz tego postępuj jak zwykle - wyczekuj na dogodny moment i atakuj z flanki lub od tyłu, gdy przeciwnik będzie łapał chwilę oddechu.

Za pokonanie rywala otrzymasz 15 tysięcy dusz oraz Popioły władcy i Duszę wilczej krwi

Następnie: Dark Souls 3 - Katedra Głębin: cmentarz i wnętrze Katedry

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze