Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Lorian i Lothric

Poznaj sposoby na pokonanie dwóch braci-książąt.

Do tego bossa dotrzesz na końcu lokacji Wielkie Archiwa, a konkretnie po dotarciu do budynku na szczycie schodów z licznymi rycerzami. Pojedynek jest podzielony na dwie części, w trakcie których zmierzysz się ze starszym księciem Lorianem i jego młodszym bratem Lothrikiem - w walce z nimi dobrze zaopatrzyć się w broń zadającą obrażenia od lodu.

Początkowo będziesz atakowany tylko przez Loriana, czyli starszego księcia. Rywal będzie przemieszczał się na kolanach i atakował cię zamaszystymi ciosami ognistego miecza. W momencie wyprowadzania tych ataków dobrze jest trzymać się blisko niego.

Unikaj ataków tak, aby znaleźć się za plecami rywala

W momencie, gdy rywal atakuje wykonuj uniki i staraj się znaleźć z jego boku lub z tyłu, skąd masz świetne pole do zadawania ciosów (obrazek powyżej). Wyprowadzaj dwa, trzy uderzenia i ponownie przygotuj się do uników. Jeśli będziesz oddalał się od rywala, to uderzy on mieczem w ziemię posyłając w twoim kierunku strugę ognia, przed którą odskakuj.

Oprócz standardowych ataków Lorian będzie co pewien czas się teleportował. Kiedy wokół niego pojawi się biała poświata bądź na to przygotowany. Po chwili rywal zniknie i pojawi się w oddalonym od ciebie miejscu od razu atakując cię z dystansu (obrazek powyżej). Dlatego kiedy tylko widzisz, że boss szykuje się do tego wyczekaj na odpowiedni moment i szybko odskocz przed jego uderzeniem dystansowym.

Zaraz po teleporcie rywal zaatakuje cię z dystansu

Po zabiciu Loriana rozpocznie się animacja, w której Lothric ożywi swojego starszego brata i usiądzie mu na plecach. Ataki Loriana pozostaną takie samo, natomiast Lothric zacznie korzystać z czarów.

Młodszy książę będzie wystrzeliwał w twoim kierunku magiczne pociski, przed którymi odskakuj. Uważaj również na przywoływane przez niego kule (obrazek poniżej), które po chwili zaczną lecieć w stronę bohatera. Musisz wykonać kilka uników, aby uniknąć wszystkich lub ukryć się np. za filarem. Oprócz tego taktyka walki się nie zmienia.

Kiedy zobaczysz w powietrzu magiczne pociski przygotuj się do odskoku

W drugiej części walki na dole pojawią się dwa paski zdrowia symbolizujące jego poziom u Loriana i Lothrica. Aby wygrać walkę musisz zabić tego drugiego, a uczynisz to wyprowadzając ataki z tyłu. Jeśli w międzyczasie pokonasz Loriana, to szybko dobij młodszego brata, w innym przypadku ten znowu przywoła do życia starszego księcia (chociaż z mniejszą ilością punktów życia). Jeżeli do tego dopuścisz, to lepiej zawczasu się odsunąć, bo w momencie ożywienia rozlegnie się magiczna eksplozja raniąca bohatera.

Po walce otrzymasz Popioły władcy, Duszę Książąt bliźniaków oraz będziesz mógł rozpalić ognisko (Książęta bliźniacy).

Następnie: Dark Souls 3 - Ogród zatraconego króla: dojście do bossa

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Dark Souls III

Najnowsze artykuły