Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Postacie poboczne (NPC): Greirat

Zadania dodatkowe związane ze złodziejem, którego spotykamy w więzieniu w Wysokiej Ścianie Lothric.

Postać Greirata spotkasz po raz pierwszy w trakcie przemierzania lokacji o nazwie Wysoka Ściana Lothric. Początkowo twoim celem będzie jego uwolnienie, ale szybko się okaże, że nie jest to jedyne zadanie związane z tą postacią.

Na początku należy dotrzeć do wspomnianej celi i uwolnić z niej Greirata. Loch znajduje się pod wieżą wieżą w Wysokiej Ścianie Lothric. Aby dostać się do więźnia skieruj się na sam dół wieży (zejdziesz tam po drabinie), tej samej, gdzie na szczycie znajduje się ognisko o nazwie Wieża na ścianie.

Cela jest zamknięta na klucz

Oczyść lochy z przeciwników, uważając zwłaszcza na nieumarłego rzucającego wybuchającymi bombami i kontynuuj, aż dotrzesz do celi (obrazek powyżej). Okaże się, że aby ją otworzyć należy zdobyć klucz.

Ten znajduje się w dalszej części lokacji. Po przejściu przez dach i minięciu lub zabiciu kultysty przemieniającego się w potwora zejdź na dół po drabinie. Zostaniesz tu zaatakowany przez kusznika. Rozpraw się z nim, po czym wybierz przejście przez budynek z prawej (Wariant #1) - zastaniesz tu rycerza, z którym musisz stoczyć pojedynek.

Klucz znajduje się przy ciele na dole schodów

Kontynuuj podróż, aż dotrzesz do znajdującego się na dole pomieszczenia wypełnionego rywalami (więcej informacji na temat dostania się tam znajdziesz w akapicie Drogi do placu ze skrzydlatym rycerzem - patrz Wariant #1 ). Po pozbyciu się ich rozejrzyj się. W lokacji znajdziesz odłamek tytanitu, fragment estusa, a na dole małych schodów ciało z Kluczem do celi (obrazek powyżej). Podnieś go i wróć do celi, którą teraz otworzysz bez problemów.

Przebywający w środku Greirat okaże się złodziejaszkiem, który poprosi cię o przysługę. Jeśli się zgodzisz, to otrzymasz Sygnet błękitnego łzokamienia i prośbę o dostarczenie go Loretcie przebywającej w Osadzie Nieumarłych.

Odrąb ciało, udaj się na dół i podnieś Kość Loretty

Po dotarciu do Osady udaj się w prawo. Po przejściu przez bramę i rozpaleniu ogniska, dotrzesz do domu z lewej. Kiedy wejdziesz na balkon z lewej strony zobaczysz wiszące zwłoki z prawej (obrazek powyżej). Odrąb je, po czym udaj się na dół i podnieść Kość Loretty na placu z dużą ilością wrogów i kapłanem.

Jego losy łączą się w pewnym momencie z Niezłomnym Łatą.

U Greirata będziesz mógł kupować w Kapliczce Zapomnienia różne rzeczy. Złodziej będzie cię również pytał czy ma wyruszyć do różnych miejsc, w celu powiększenia swoich zapasów. W pierwszym przypadku nic mu się nie stanie. W drugim zginie, jeśli do lokacji nie wysłałeś Siegwarda lub jeżeli zdradziłeś miejsce jego pobytu Niezłomnemu Łacie. Jeżeli przeżyje drugą podróż i pozwolisz mu na trzecią, to w jej trakcie złodziej zginie.

Następnie: Dark Souls 3 - postacie poboczne (NPC): Siegward z Catariny

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze