Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Kryształowy Mędrzec

Poznaj taktykę pozwalającą pokonać końcowego przeciwnika w lokacji Ofiarna droga.

Po przejściu przez ruiny na bagnach i pokonaniu czarowników, dotrzesz w końcu na arenę, gdzie czeka cię pojedynek z kolejnym bossem. Nie daj się zwieść uspokajającej muzyce oraz spokojnym ruchom Kryształowego Mędrca, który po chwili pojawi się w lokacji. Pomimo leniwego początku, już po chwili będziesz musiał nieźle nagimnastykować palce, aby sobie dać z nim radę.

Pierwsza faza walki

Na początku starcia Kryształowy Mędrzec pojawia się naprzeciwko wejścia na arenę i w ogóle się stamtąd nie rusza. Szybko się jednak zorientujesz, że wokół niego pojawiają się fioletowe pociski.

Aby zgubić sterowane pociski musisz stale zmieniać pozycję lub próbować ukrywać się za filarami

Początkowo przeciwnik korzysta z dwóch głównych rodzajów zaklęć ofensywnych. Małe kulki pojawiające się nad jego głową po chwili zaczną spadać na bohatera z powietrza. Aby ich uniknąć wykonuj uniki lub zacznij przemieszczać się w wybranym kierunku, najważniejsze, żebyś nie stał w miejscu. Drugi rodzaj pocisków, to większe bryły z „kolcami". W tym przypadku ukrywaj się za filarami lub pozostawaj w ruchu do czasu, aż znikną. Trzecie, to podłużne pociski sunące wzdłuż ziemi - tu również wykonuj uniki.

Musisz na nie uważać, ponieważ będą automatycznie podążać za bohaterem. Jaką zastosować taktykę w tym fragmencie walki? Unikaj wrogich ataków, a kiedy widzisz, że przeciwnik na chwilę z nimi przystopował, to podbiegaj i zadawaj kilka ciosów. Uważaj przy tym, ponieważ wróg może zaatakować cię również fizycznie z bliska, więc bądź przygotowany do odskoczenia. Pamiętaj, że co jakiś czas rywal może teleportować się w inne miejsce, więc bądź na to przygotowany.

Druga faza walki

Korzystaj z powyższej taktyki, aż pozbawisz przeciwnika około połowy życia. Przygotuj się, ponieważ od tego momentu starcie stanie się trudniejsze, ponieważ przeciwnik będzie przyzywał swoje klony.

Fałszywego bossa poznasz po niebieskim kolorze czarów

Przyzwanych wrogów rozpoznasz po tym, że zamiast fioletowych zaklęć rzucają w ciebie niebieskimi czarami. Nie zmienia to faktu, że jednoczesny atak z trzech stron wymaga sporej ilości ruchu lub ukrywania się za filarami. Kiedy na arenie przebywają klony staraj się ich pozbywać w pierwszej kolejności. W tym celu wystarczy jedno uderzenie, dlatego jeśli nie chcesz tracić czasu na przemieszczanie się i narażanie na ataki, skorzystaj z broni dystansowej np. noży do rzucania.

Dopiero, kiedy przeciwnik zostanie na polu walki sam, przyskakuj do niego (oczywiście uważając na jego ataki) i zacznij zadawać ciosy. Po odebraniu mu części życia przeciwnik zapadanie się pod ziemię i po chwili zmaterializuje w innym miejscu wraz z nowymi duchami. Gdyby pojawił się w twoim pobliżu, to zamiast eliminować klony, od razu rzuć się do ataku na niego.

Pamiętaj, że filary mogą osłonić cię przed wrogimi atakami z dystansu

Podsumowując - na początku zadbaj przede wszystkim o bezpieczeństwo bohatera, chroniąc się przed wrogimi atakami za licznymi filarami (obrazek powyżej). Następnie atakuj Kryształowego Mędrca, a kiedy pojawią się na arenie jego klony, to z nimi rozprawiaj się w pierwszej kolejności.

Za pokonanie bossa otrzymasz Duszę Kryształowego Mędrca. Warto na miejscu od razu rozpalić ognisko (Kryształowy Mędrzec). Jeśli udasz się teraz przez przejście w lewo, to wejdziesz na drogę prowadzącą do nowej lokacji - Katedry Głębin.

Następnie: Dark Souls 3 - Twierdza Farrona: zgaszenie ogni i otwarcie wrót

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze