Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Yhorm Gigant

Poznaj sposób, w jaki możesz pokonać głównego przeciwnika w lokacji Zbezczeszczona Stolica.

Jest to główny przeciwnik, do którego dotrzesz w trakcie eksploracji Zbezczeszczonej Stolicy. Jeżeli w międzyczasie podążałeś za zadaniem związanym z rycerzem Siegwardem i pomogłeś mu w każdej sytuacji, to wojownik automatycznie wesprze cię w trakcie pojedynku, dzięki czemu przeciwnik będzie znacznie łatwiejszy do pokonania.

Dzięki mieczowi Władca burz, będziesz w stanie stosunkowo szybko pokonać rywala

Po wejściu na arenę rywal wstanie z tronu i od razu ruszy w twoją stronę. Nie przejmuj się tym - biegnij na niego, a tuż przed bossem wykonaj unik i przeturlaj się mu się pod nogami. Następnie podbiegnij do tronu i podnieś leżący z prawej strony miecz Władca burz (obrazek powyżej). Od razu wyposaż też w niego swojego bohatera.

Kluczem do sukcesu w tej walce jest korzystanie właśnie z tej broni. Ładujesz ją wciskając i przytrzymując silny atak (ctrl na PC, LT na Xboksie). Na mieczu pojawi się dym, a po chwili rozświetli się na biało - jeśli w tym momencie zaatakujesz wroga, to zadasz mu ogromne obrażenia. Możesz prowadzić walkę w tradycyjny sposób, ale licz się z tym, że standardowe bronie zadają mu nikłe obrażenia.

Ładowanie miecza zajmuje nieco czasu, więc lepiej oddalić się od bossa

Yhorm jest szybkim olbrzymem atakującym przede wszystkim przy pomocy wielkiego tasaka oraz kończyn. Chociaż w lokacji są filary, to nie przywiązuj do nich wagi, bo przeciwnik może zniszczyć je jednym uderzeniem. Zamiast tego staraj się uciekać na dystans, gdzie będziesz mógł znaleźć chwilę na podładowanie miecza Władca burz (obrazek powyżej). Pamiętaj przy tym, że rywal potrafi szybko się przemieszczać, więc gdy się zbliża, wykonuj uniki.

Dobrym momentem na podładowanie broni jest ten, gdy przeciwnik wykonuje zamaszysty atak z góry lub szarżuje na ciebie. Po tych atakach jest przez chwilę unieruchomiony, a bohater może w tym czasie podładować miecz.

Wiązką burz możesz zaatakować przeciwnika z dystansu

Kiedy Władca burz zacznie świecić na biało wyceluj we wroga, poczekaj, aż nie będzie atakował, po czym wypuść w jego kierunku wiązką burz (obrazek powyżej). W ten sposób zadasz mu ogromne obrażenia, a rywal na chwilę upadnie na ziemię.

Nie podbiegaj do niego, tylko nabierz dystansu i od razu zacznij ładować miecz po raz kolejny. Kiedy boss się otrząśnie natychmiast do ciebie doskoczy, więc bądź przygotowany na wykonanie uniku. Kiedy miecz będzie gotów, ponownie zaatakuj nim rywala.

W drugiej części walki ataki bossa będą wzmocnione ogniem

W drugiej części walki ataki przeciwnika będą szybsze, a dodatkowo pojawią się przy nich płomienie (obrazek powyżej). Musisz więc zwrócić większą uwagę na uniki i obronę, ale sama taktyka nie ulega zmianom. Nadal szukaj miejsc, gdzie możesz naładować miecz, po czym atakuj rywala wiązkami burzy. Około pięciu ciosów tego typu zabije bossa, za co otrzymasz Popioły Władcy oraz Duszę Yhorma Giganta.

Następnie: Dark Souls 3 - Boss: Yhorm Gigant

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze