Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Vordt z Mroźnej Krainy

Zobacz, w jaki sposób pokonać wielką bestię korzystającą z efektów zamrażania.

Aby dostać się do tego bossa „na skrzyżowaniu" przed wejściem do zamku (z lewej strony jest sala z Emmą) udaj się w prawo i zejdź do sali na dole schodów. Następnie podejdź do ogromnych drzwi znajdujących się po drugiej stronie lokacji. Kiedy do nich podejdziesz rozpocznie się scenka, a po niej na arenie pojawi się Vordt.

Jest to ogromna bestia specjalizująca się w atakach lodowych. Dlatego dobrym posunięciem jest posiadanie pancerza lub zbroi odpornej na zimno, co ułatwi ci nieco walkę. Samo starcie nie jest zbyt trudne, o ile zachowasz skupienie i będziesz starał się trzymać przeciwnika na dystans.

Vordta atakuj od tyłu lub stojąc między jego nogami - w tych miejscach nie jest w stanie cię trafić, ale pamiętaj, żeby odskoczyć w momencie zmiany pozycji rywala

W pierwszej fazie przeciwnik atakuje przede wszystkim trzymaną w ręku buławą - z bliska wykonując zamaszyste ataki, natomiast z daleka korzysta z pchnięć. Nie blokuj jego uderzeń, tylko staraj się trzymać na dystans i wykonuj uniki. Kiedy widzisz, że przeciwnik zaczyna ciągnąć buławę po łuku po ziemi, możesz szybko przeturlać się pod jego nogami i zaatakować od tyłu (obrazek powyżej).

Wykonaj jeden dwa ataki i odskakuj, bo przeciwnik za chwilę zmieni pozycję i będzie mógł zadać ci cios. Pamiętaj, aby wykonywać nie więcej niż jedno lub dwa uderzenia, ponieważ inaczej stracisz całą energię potrzebną do wykonania odskoku. Chyba, że czujesz się na siłach przebywać cały czas za przeciwnikiem, nawet kiedy ten się odwraca. Dzięki temu będziesz w stanie zadawać mu ciosy praktycznie bez przerwy, chociaż jest to nieco bardziej ryzykowna taktyka.

Jeśli podczas walki zostaniesz trafiony, to Vordtowi zacznie napełniać się fioletowy wskaźnik. Najlepiej odskoczyć wtedy na bezpieczny dystans i odczekać, aż znacznik się wyzeruje. Jeśli bowiem dojdzie do końca, to rywal będzie mógł wyprowadzić zabójczy cios oraz cię zamrozić, co znacznie spowolni twoją postać.

Kiedy Vordt zaczyna wypuszczać lodową parę (strzałka) masz szansę na bezkarne zadanie mu kilku ciosów z boku lub z tyłu

Po zabraniu Vordtowi około połowy życia stanie się on znacznie bardziej agresywny. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego szarżę. Kiedy tylko widzisz, że się do niej przygotowuje, bądź gotowy do wykonania serii uników. Po rozpędzeniu rywal zawsze szarżuje trzy razy pod rząd, więc nie rozluźniaj się po uniknięciu pierwszego ataku. Po zakończeniu szarży Vordt staje w miejscu i zaczyna ziać lodową parą. Zajdź go wtedy od tyłu lub z boku i wyprowadź serię ataków.

Następnie odskocz i przygotuj się do odparcia kolejnych szarż. Możesz spróbować zagnać go w narożnik sali, gdzie jego ataki będą niemal od razu przerywane przez uderzenia w ściany. Wtedy wystarczy wyjść na jego tył i wyprowadzać ciosy, aż bestia padnie. Za pokonanie Vordta otrzymasz 3000 dusz i Duszę Vordta z Mroźnej Krainy.

Po zakończeniu pojedynku udaj się do Emmy (lokacja naprzeciwko drzwi wejściowych do obecnej areny) i weź od niej sztandar (o ile jeszcze tego nie uczyniłeś), po czym wbij go w ziemię za areną, gdzie walczyłeś z Vordtem.

Następnie: Dark Souls 3 - Osada nieumarłych: kapłan i droga do rozstajów

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze