Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Kapliczka Zjednoczenia

Obóz, w którym możesz m.in. regenerować siły, kupować i sprzedawać przedmioty oraz rozwijać postać.

Do tej lokacji trafisz po przejściu przez Cmentarz Popiołu i pokonaniu bossa Iudexa Gundyra. Jest to miejsce będące obozem, gdzie możesz odpocząć, zregenerować siły oraz dokonać transakcji kupna i sprzedaży różnych przedmiotów czy czarów. Z tego miejsca możesz też szybko podróżować między ogniskami w świecie gry. Poniżej znajdziesz opisy miejsc i osób, jakie spotkasz w Kapliczce.

Po dotarciu do Kapliczki skieruj się na centralny plac i wsadź w ognisko zdobyty po walce z Iudeksem Kręty miecz. W ten sposób je aktywujesz.

Ognisko umożliwia:

 • Podróżowanie do innych ognisk w krainie.
 • Dostrajanie czarów.
 • Korzystanie ze skrzyni, w której możesz przechowywać ekwipunek.
 • Palenie fragmentów kości nieumarłego.

Oprócz ogniska znajdziesz w Kapliczce sporo innych przydatnych miejsc i osób. Oto i opis.

Strażniczka ognia (stoi nieopodal ogniska) umożliwia:

 • Awansowanie na wyższy poziom postaci - zdobyte dusze możesz zamienić na atrybuty zwiększające zdolności bohatera.
 • Rozmowę - poznasz informacje związane ze światem gry, w tym m.in. z duszami.

Nierozpalony - siedzi z mieczem na schodach. Możesz z nim porozmawiać, a na początek otrzymasz gest Upadek.

Opiekunka kapliczki - spotkasz ją w przejściu prowadzącym do kowala. Możesz u niej:

 • Kupować przedmioty - narzędzia, materiały, klucze (m.in. klucz do Wieży za kapliczką), czary.
 • Sprzedawać przedmioty - posiadane w ekwipunku.
 • Rozmawiać - dowiesz się od niej między innymi, co należy uczynić, aby mogła zaoferować ci więcej przedmiotów do kupienia.

Kowal Andre - znajduje się w lokacji, do której dotrzesz przechodząc przez przejście za lokacją z ogniskiem. Możesz u niego:

 • Wzmacniać broń - jeśli posiadasz odpowiednie elementy, np. tytanit.
 • Zaklinać przedmioty - o ile jesteś w posiadaniu odpowiednich kamieni zwiększających możliwości elementów ekwipunku.
 • Naprawiać wyposażenie - jeżeli zużyłeś je w trakcie walk.
 • Przydzielić estusa - rozdzielić butelki z estusem między te przywracające poziom życia oraz manę.
 • Wzmocnić estusa - czyli polepszyć właściwości butelki, o ile posiadasz odpowiedni element do tego służący (Fragment estusa).
 • Rozmawiać - na tematy związane chociażby z ulepszaniem broni. Po trzykrotnej rozmowie otrzymasz gest Hura.

Eksploracja

Po zbadaniu Kapliczki twoim celem będzie dotarcie do Wysokiej Ściany Lothric. Możesz to uczynić od razu korzystając z ogniska w centrum Kapliczki (skorzystaj z szybkiej podróży). Możesz również rozejrzeć się w okolicy - warto, to uczynić, ponieważ możesz zdobyć przydatny ekwipunek i nieco dusz, chociaż będzie to wymagać trochę wysiłku. Poniżej opisano okolice Kapliczki.

Jeśli zdecydowałeś się na eksplorację, to skieruj się na schody za Opiekunką kapliczki, po czym wybierz przejście prowadzące na górę (obrazek powyżej). Po wejściu na górę udaj się na zewnątrz wychodząc przez szparę między filarami z prawej.

Z lewej strony znajdziesz zamknięte wejście do wieży (klucz do niego możesz kupić u Opiekunki kapliczki) i ciało z duszą, natomiast z prawej kilka nagrobków. Wejdź na nie i zeskocz na dół (obrazek powyżej). Przed sobą zobaczysz ciało z Kością wiodącą do domu. Podnieś ją i ruszaj przed siebie, aż do kamiennego podłoża. Rusz przed siebie i podnieś Żar z ciała, które tu znajdziesz.

Kontynuują natkniesz się na dwóch rywali (na lewo od nich jest ciało na drzewie z Tarczą wschód-zachód). Pokonaj wrogów jeden po drugim i skieruj się w prawo (jeśli pójdziesz w lewo, to znajdziesz na ziemi znak informujący o pułapce, a idąc dalej dotrzesz do wejścia do Kapliczki). Po chwili natkniesz się na niebezpiecznego wroga z kataną (obrazek powyżej), stojącego na szczycie schodów. Najlepiej unikać jego ataków lub chronić się tarczą. W drugim przypadku uważaj jednak na serie ciosów, ponieważ te mocniejsze mogą przełamać twoją obronę.

Najlepiej wyprowadzać kontry, kiedy przeciwnik kończy swój cios lub serię ciosów i przez chwilę stoi praktycznie bezbronny. Jeśli się postarasz, to możesz zagnać go do krawędzi przepaści i zrzucić go z niej. Uważaj również, aby nie zapełnił do końca fioletowego paska (obrazek powyżej), ponieważ zada bardzo mocny cios. Wróg ładuje pasek zadając ci ciosy seriami, dlatego ważne jest odskakiwanie i przerywanie serii.

Po zabiciu rywala zyskasz sporo dusz i ekwipunek dobry dla postaci specjalizującej się w szybkiej walce i unikach: Uchigatanę, Strój mistrza oraz Rękawiczki mistrza.

Za przeciwnikiem znajdziesz zamknięte drzwi, przez które obecnie nie da się przejść. Aby kontynuować wróć do ogniska w Kapliczce i skorzystaj z szybkiej podróży, żeby udać się do Wysokiej Ściany Lothric.

Następnie: Dark Souls 3 - Wysoka Ściana Lothric: smok i droga do ogniska

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze