Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Oceiros, Zatracony Król

Poznaj taktykę pozwalającą pokonać głównego przeciwnika w ogrodach.

Do Oceirosa dotrzesz po przejściu przez lokację Ogród zatraconego króla. Po wejściu na arenę rozpocznie się krótka scenka animowana, po której rozpocznie się walka. Jej pierwsza część nie jest szczególnie trudna. Przeciwnik korzysta z czterech podstawowych ataków, przed którymi możesz spokojnie wykonywać uniki.

Znajdując się w pobliżu rywala ten będzie cię atakował kosturem lub ogonem. Ciosy te nie są specjalnie trudne do uniknięcia, dlatego korzystaj z uników, kiedy tylko widzisz, że rywal przygotowuje się do ataku. Najlepiej wykonywać uniki kierując się w stronę nóg Oceirosa i od razu zadawać mu rany.

Uciekaj od błękitnego obłoku zadającego spore obrażenia

Oprócz dwóch powyższych ciosów przeciwnik może wznieść się w powietrze i mocno upaść na ziemię - kiedy tylko widzisz, że wzbija się w powietrze, od razu oddalaj się, aby nie otrzymać obrażeń. Identycznie postępuj w momencie gdy rywal zaczyna kosturem zamrażać teren wokół siebie (obrazek powyżej).

Kiedy tylko zobaczysz, że rywal szykuje się do zamrożenia terenu, to błyskawicznie się oddalaj lub postaraj się zajść Oceirosa od tyłu, gdzie efekt zamrożenia nie dociera, i od razu zadać mu kilka ciosów.

Po szarży atakuj wroga od tyłu

Po zadaniu odpowiednich obrażeń Oceiros odrzuci kostur i zacznie z tobą walkę na czterech kończynach. Od tej chwili jego ataki staną się znacznie szybsze i bardziej agresywne. Od tej pory będzie na ciebie często szarżował atakując łapami lub taranując bohatera całym ciałem (obrazek powyżej).

Staraj się wtedy wykonać unik tak, aby boss przebiegł nad bohaterem - następnie szybko się odwróć i zaatakuj go od tyłu. W przypadku szarży z łapami rywal na chwilę przystanie ze zmęczenia, co da ci dodatkowy czas na wyprowadzanie ataków.

Unikaj lodowych kryształów

Oprócz szarż Oceiros może zadawać ci obrażenia lodowym podmuchem, a także wzbić się w powietrze i zaatakować kryształami lodu z góry (obrazek powyżej). Ataki tego typu są szybkie i niebezpieczne, więc gdy tylko widzisz, że rywal wzbija się w górę, wykonuj uniki.

Jeśli pozostaniesz w bliskim kontakcie z rywalem, to co pewien czas może on wykonać szybki obrót zadając obrażenia ogonem. Dobrze jest wtedy stać blisko przeciwnika tak, aby nie wejść w charakterystyczną czarno-fioletową smugę, która nie tylko zadaje obrażenia, ale także odrzuca bohatera. Możesz również blokować ten atak przy pomocy tarczy.

Za pokonanie przeciwnika otrzymasz Duszę Zatraconego Oceirosa oraz odblokujesz ognisko o nazwie Oceiros, Zatracony Król. Ponadto przechodząc przez drzwi za bossem dotrzesz do przejścia prowadzącego do kolejnej lokacji - Zapomnianych grobów. Aby z niego skorzystać uderz w ścianę na końcu drogi, a pojawi się tajne przejście.

Następnie: Dark Souls 3 - Zapomniane groby: przejście przez cmentarz i katedrę

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze