Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Dusza Pogorzelisk

Zobacz, w jaki sposób pokonać ostatniego przeciwnika w grze.

Do ostatniego bossa możesz dostać się tylko z Placu Pierwszego Płomienia, do którego trafisz po zostawieniu w Kapliczce Zjednoczenia popiołów pokonanych wcześniej bossów. Kiedy znajdziesz w nowej lokacji wyjdź na zewnątrz przez przejście na górze z prawej i skorzystaj z ogniska przed tobą. Po dotarciu do nowej lokacji skieruj się na szczyt wzgórza.

Zanim przystąpisz do pojedynku warto uzupełnić ekwipunek, a w szczególności skorzystać z pancerza i przedmiotów chroniącymi przed ogniem, a samemu użyć broni zadającej obrażenia od lodu.

Dobrym momentem do ataku jest ten, gdy osłabiony chwilowo boss klęka na kolanie

Pierwsza część walki z Duszą Pogorzelisk nie jest szczególnie trudna (przynajmniej w porównaniu do kolejnych etapów pojedynku). Przeciwnik korzysta ze zwyczajnych ataków, czasami uzupełniając je silniejszym uderzeniem lub pchnięciem. Umiejętne korzystanie z uników oraz tarczy pozwoli uniknąć obrażeń, a wyprowadzane w odpowiednim momencie ataki osłabią rywala. Warto atakować zwłaszcza wtedy, gdy rywal przyklęknie na kolanie (obrazek powyżej), co umożliwi ci zadanie kilku ciosów.

Po zabraniu bossowi części życia Dusza Pogorzelisk zacznie w losowy sposób zmieniać broń. Boss może zaatakować cię zakrzywionym lub dwuręcznym mieczem albo laską. W pierwszym przypadku musisz nastawić się na szybkie ataki rywala, które najlepiej omijać korzystając z uników. Sam będzie poruszał się szybko, przez co trafienie go może stanowić nie lada wyzwanie. Najlepiej uczynić to, gdy przywołuje czary ogniowe - oczywiście po tym, jak wykonasz przed nimi skuteczny unik.

Jeśli przeciwnik walczy przy pomocy dwuręcznego miecza, to spodziewaj się potężnych ataków na spore odległości. Chodzi tu zwłaszcza o pchnięcia i obroty. Tych pierwszych unikaj odskakując na boki, a w przypadku drugich oddalaj się od wroga lub blokuj je tarczą. Przeciwnik może również przywoływać magiczne kule, przed którymi też uciekaj.

W drugiej części walki przeciwnik będzie co pewien czas zmieniał broń i sposób walki

Ostatnia możliwość, to wykorzystanie przez bossa magicznej laski (obrazek powyżej) - w tym przypadku rywal skupi się głównie na atakach magicznych. Możesz ich unikać lub skrócić dystans i atakować oponenta z bliska. Pamiętaj jednak, że Dusza Pogorzelisk może wtedy korzystać z miecza oraz wyprowadzać wirowe ataki, przy których najlepiej zachować pewien dystans.

Boss będzie co pewien czas zmieniał bronie, więc musisz poznać taktykę na każdą z nich. Wydaje się, że najwięcej ciosów możesz zadać przeciwnikowi gdy korzysta z magicznej różdżki i dość długo przywołuje czary, co daje ci możliwość bezkarnego atakowania.

Po zabraniu bossowi całego życia szybko wycofaj się poza strefę eksplozji

Ogólnie należy wykazać się dużą cierpliwością - nie atakuj pierwszy, tylko wykonuj uniki i cierpliwie czekaj na nadarzającą się okazję. Następnie zadawaj cios i wycofuj się do obrony. Po zabraniu przeciwnikowi całego paska życia szybko się odsuń, ponieważ po chwili uderzy mieczem w ziemię doprowadzając do eksplozji (obrazek powyżej).

Niestety to jeszcze nie koniec starcia. Dusza Pogorzelisk przywróci sobie bowiem cały pasek życia, a jego ataki staną się od teraz jeszcze bardziej niebezpieczne. Przeciwnik będzie korzystał głównie z miecza, którym wyprowadza szybkie ataki - uważaj zwłaszcza na łączone ciosy, których koniecznie unikaj. Po wyprowadzonej serii będziesz miał szansę na zadanie jednego ciosu, po którym wróć do defensywy.

Oprócz miecza Dusza Pogorzelisk skorzysta też z piorunów

Oprócz miecza rywal będzie też rzucał w ciebie piorunami (obrazek powyżej) - pojedynczymi oraz całą burzą. W pierwszym i drugim przypadku warto trzymać się na dystans i wykonywać uniki. Zdecydowanie bardziej niebezpieczny jest drugi wariant, ponieważ pioruny spadają na bohatera nieoczekiwanie z nieba, musisz więc wykazać się dobrym refleksem i odpowiednio wcześniej wykonać unik.

Co pewien czas rywal wzniesie miecz nad siebie i uderzy nim mocno w ziemię powodując potężną eksplozję. Dlatego gdy tylko widzisz, że przeciwnik się do tego szykuje, postaraj się jak najszybciej oddali, aby wybuch nie wyrządził ci większych strat.

Po szarży z wyskokiem będziesz miał możliwość zaatakowania wroga

Dobrą taktyką może okazać się trzymanie rywala na dystans. Może sprowokować go to do szarży (obrazek powyżej) połączonej z wyskokiem. Jeśli go unikniesz, to przeciwnik przez chwilę będzie bezbronny, a ty będziesz mógł zadać mu kilka ciosów. Uważaj jednak, ponieważ boss może wspomóc się zabójczym magicznym promieniem, przed którym ratują cię tylko odpowiednio szybkie uniki.

W trakcie walki w zwarciu skoncentruj się na obronie i zadawaj pojedyncze ciosy tylko wtedy, gdy jesteś tego pewien. Nie wyprowadzaj całych serii, bo szybko się to zemści. Na bliskim dystansie uważaj też na kopniaki, które mogą cię powalić, a zwłaszcza na moment, gdy boss próbuje złapać cię ręką. Jeśli mu się to uda, to stracisz dużo zdrowia.

Warto dodać, że Dusza Pogorzelisk może czasami próbować regenerować swoje zdrowie - klęka wtedy, a wokół pojawia się żółta poświata. Nie dopuszczaj do tego, tylko szybko podbiegaj do wroga i zadawaj, jak najwięcej ciosów.

Jak już wspomniano najważniejsze w walce z ostatnim bossem, to odpowiednia defensywa z dużą ilością uników oraz czekanie na możliwość wyprowadzenia ataku. Nie zadawaj więcej niż dwóch, a w ostatniej fazie jednego ciosu, ponieważ rywal będzie cię szybko kontratakował.

Po wygranej walce otrzymasz Duszę Władców. Możesz teraz wrócić do Kapliczki Zjednoczenia (wróć do ogniska, którym tu przybyłeś) lub zakończyć grę rozpalając ognisko znajdujące się na polu bitwy.

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dark Souls III

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze