Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Wielki Władca Wolnir

Poznaj taktykę walki z wielkim kościotrupem przebywającym w Carthuskich katakumbach.

Na arenę z tym bossem dostaniesz się po przejściu przez Carthuskie katakumby, a konkretnie przez wrota za wiszącym mostem, który możesz zniszczyć kilkoma cięciami miecza. W nowej lokacji podejdź do znajdującego się na środku kielicha i wejdź z nim w interakcję, co rozpocznie animację.

Atakowanie bransolet, to najbardziej efektywny sposób walki

Kiedy ta się zakończy szybko rusz przed siebie i podnieś świecący na biało przedmiot - Piromancje strażnika grobów. Po chwili ujrzysz przed sobą sylwetkę ogromnego kościotrupa - Wielkiego Władcy Wolnir. Możesz atakować go na dwa sposoby - skupiając się na samym ciele lub jego trzech złotych bransoletach (obrazek powyżej), noszonych na rękach.

Pierwsza z opcji sprawdza się średnio, ponieważ przeciwnik dysponuje ogromną ilością wytrzymałości i w ten sposób walka mogłaby się bardzo przeciągnąć. Znacznie lepiej skupić się zatem na atakowaniu bransolet, kiedy to tylko możliwe, to znaczy gdy Wolnir położy jedną z dłoni na ziemi i chwilowo nie będzie nią poruszał. Doskakuj wtedy do niej i atakuj złoty przedmiot.

Uważaj na trujące chmury wypuszczane przez Wolnira

Oczywiście musisz również uważać na wrogie ataki. Podstawowym są te wyprowadzane przez ręce przeciwnika. Uważaj zwłaszcza na uderzenia z góry, a tym bardziej na długie „machnięcia" prowadzone po ziemi. Ich zasięg jest spory, ale przeciwnik przygotowuje się do ataku dość długo, więc masz szansę, na cofnięcie się lub wykonanie uniku. Nie zbliżaj się też do korpusu rywala, ponieważ w pobliżu żeber zbierają się niebieskie, trujące gazy, które mogą szybko pozbawić bohatera życia. Uważaj też w momencie, gdy wróg wypuszcza je paszczą (obrazek powyżej). Najlepiej wycofać się wtedy na bezpieczną odległość.

Przeciwnik ma jeszcze w zanadrzu przyzywanie mniejszych rywali i korzystanie z miecza

Jakby tego było mało, co pewien czas rywal może przyzywać mniejszych wrogów. Na ogół są to zwykłe kościotrupy (obrazek powyżej), chociaż czasami mogą pojawić się silniejsi wrogowie. Staraj się nie marnować na nich sił, tylko oczekuj w bezpiecznej odległości. Często Wolnir bierze potężny zamach ręką i samemu rozprawia się ze swoimi poddanymi, dzięki czemu nie musisz się z nimi męczyć.

Co pewien czas, rywal może też skorzystać z miecz (obrazek powyżej). Kiedy tylko widzisz, że zaczyna go wyciągać, oddalaj się na bezpieczną odległość. Silne uderzenie bronią w ziemię często powoduje powstanie fali, która może zabrać ci część zdrowia.

Podsumowując, w trakcie walki najlepiej cały czas trzymać się na dystans i czekać, aż rywal uderzy w ziemię rękami i wystawi na widok złote bransolety. Uciekaj przed ciosami zadawanymi kończynami, chmurami z gazem oraz mieczem, a z przyzwanymi rywalami najlepiej poczekaj, aż rozprawi się z nimi sam Wolnir.

Po zniszczeniu wszystkich trzech bransolet boss padnie. Otrzymasz za to 22 tysiące dusz oraz Duszę Władcy Wolnira. Ponadto możesz rozpalić ognisko (Wielki Władca Wolnir) i przejść przez bramę, którą dotrzesz do nowej lokacji - Irithyll w Mroźnej Krainie.

Następnie: Dark Souls 3 - Niegasnące jezioro: dotarcie do podziemi i bossa

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze