Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Bezimienny Król

Poznaj sposoby na pokonanie drugiego przeciwnika w lokacji Szczyt Arcysmoków.

Do tego przeciwnika możesz dostać się z lokacji o nazwie Szczyt Arcysmoków. Po uporaniu się z pierwszym dużym przeciwnikiem w tej lokacji, czyli Starożytną wiwerną, kontynuuj przemierzanie krainy, aż dotrzesz do wielkiego dzwona. Podejdź do niego i skorzystaj z dźwigni, co zapoczątkuje animację.

Kiedy ta się zakończy wejdź na czarne chmury i rusz po nich przed siebie. Zanim przekroczysz ścianę mgły koniecznie uzupełnij zapasy i zaopatrz się w elementy obronne chroniące przed piorunami.

Atakuj przede wszystkim głowę smoka

Po wejściu na arenę rozpocznie się pierwsza część walki, w której Król zaatakuje cię na swoim smoku - Królu Burz. W trakcie lotu przeciwnik może obrzucać cię piorunami, przed którymi wykonuj uniki. Dość szybko rywal powinien wylądować - podbiegnij wtedy do niego kierując się w stronę głowy smoka (dobrze jest ją namierzyć) - kiedy będziesz blisko uważaj, bo Król może uderzyć cię włócznią lub wbić ją w ziemię i wywołać pioruny. Uniknij tych ataków, po czym szybko zaatakuj głowę smoka (obrazek powyżej).

Staraj się cały czas przebywać w pobliżu głowy potwora, ponieważ to właśnie jej możesz zadawać największe obrażenia. Jeśli wejdziesz pod smoka i zaczniesz atakować nogi, to twoje ataki będą znacznie mniej efektywne. Głowę smoka możesz atakować tylko wtedy, gdy znajduje się ona przy ziemi, co najczęściej ma miejsce po lądowaniu lub ataku wyprowadzonym przez Króla. Dlatego zawsze staraj się uniknąć ciosów rywala, a potem przeprowadzić szybki kontratak.

Uważaj na pioruny rzucane przez Króla

Jeśli oddalisz się od smoka lub będziesz zbyt długo przebywał pod nim, to zwierzę wzbije się w powietrze i zaatakuje cię ogniem lub zacznie nad tobą krążyć, a Król obrzuca cię piorunami, przed którymi wykonuj uniki. Oprócz tego smok może doskoczyć do ciebie - opuszcza wtedy głowę, a ty masz chwilę, aby go zaatakować.

Uważaj też, aby zbyt długo nie przebywać przed paszczą potwora, ponieważ może wyzionąć strumień ognia zadający duże obrażenia. Najlepiej stanąć wtedy z boku głowy i atakować rywala.

Gdy smok zaczyna ziać ogniem atakuj go z boku, stojąc w pobliżu szyi - nigdy nie wychodź przed paszczę gada

Ogółem w tej fazie walki najlepiej jest trzymać się w pobliżu szyi potwora, nieco za jego paszczą. Z tego miejsca możesz skutecznie wyprowadzać ataki oraz unikać ciosów zadawanych przez Króla i zwierzę. Pozycja umożliwia ci też kontratakowanie, gdy smok zieje ogniem (obrazek powyżej).

Co pewien czas może ci się udać trafić smoka w taki sposób, że zostanie otumaniony. Wykorzystaj tę szansę, aby zadać mu jeszcze kilka ciosów. Po uporaniu się ze smokiem włączy się animacja, po której czeka cię druga część walki - tym razem już bezpośrednio z Bezimiennym Królem.

Kiedy Król naładuje swoją broń koniecznie odskocz w momencie, gdy podniesie ją do góry, ponieważ po chwili uderzą pioruny

W trakcie tej części walki staraj się w miarę możliwości pozostawać w miarę blisko przeciwnika. Król będzie wykonywał głównie zwyczajne ataki oraz pchnięcia, które są sygnalizowane, więc możesz ich unikać lub blokować tarczą. Nie zagap się jednak, ponieważ jeśli przeciwnik wykona odpowiednio pchnięcie, to nadzieje cię na miecz i zada duże obrażenia. Jeśli natomiast się oddalisz od wroga, to naładuje on swoją broń (obrazek powyżej) i strzeli w twoim kierunku piorunem, przed którym koniecznie odskocz.

Najlepiej jest zatem pozostawać w pobliżu rywala i atakować go z boku lub tyłu. Najlepszym momentem jest ten, gdy Król wykonuje pchnięcie i przez chwilę staje się bezbronny. Podbiegaj wtedy od tyłu i zadawaj ciosy (obrazek poniżej).

Atakuj Króla od tyłu, gdy wykona pchnięcie

Najlepszą taktyką jest zatem trzymanie się blisko przeciwnika, omijanie jego ciosów i wyprowadzanie szybkich ataków. Nie przesadzaj jednak z ich liczbą, aby w odpowiednim momencie wykonać kolejne uniki. Zadawaj jeden, dwa ciosy i przyjmuj postawę obronną czekając na możliwość wyprowadzenia kontry.

Za pokonanie Bezimiennego Króla otrzymasz jego Duszę oraz ognisko o nazwie Bezimienny Król. Będziesz mógł również udać się do kolejnego fragmentu lokacji Szczyt Arcysmoków, gdzie znajdziesz Zestaw zabójcy smoków.

Następnie: Dark Souls 3 - Plac Pierwszego Płomienia: dojście do ostatniego bossa

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze