Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Zamek Lothric: dojście do dwóch smoków

Docieramy do mostu z dwoma niebezpiecznymi przeciwnikami. Czy da się zabić te wielkie bestie ziejące ogniem?

Po pokonaniu trzech Władców Dusz, a mianowicie Stróżów Otchłani w Twierdzy Farrona, Aldricha Pożeracza Bogów w Anor Londo oraz Yhorma Giganta w Zbezczeszczonej Stolicy, zostaniesz automatycznie przeniesiony do umierającej Emmy, którą spotkałeś w Lothric.

Umierająca Emma, z którą musisz porozmawiać

Zanim do niej podejdziesz warto odnowić wszystkie swoje siły i zapasy, ponieważ za chwilę czeka cię walka z kolejnym bossem. Kiedy będziesz gotów porozmawiaj z Emmą (obrazek powyżej). Kobieta podaruje ci Misę ślubów oraz Drogę Błękitu. Po chwili umrze, a na arenie pojawi się boss - Tancerka z Mroźnej Doliny.

Po pokonaniu przeciwniczki podejdź do posągu za zmarłą Emmą i podłóż pod niego otrzymaną od kobiety Misę ślubów. Po zakończeniu animacji obok ciebie pojawi się drabina, po której wejdź na górę. W ten sposób dotrzesz do Zamku Lothric.

Już na początku staniesz na skrzyżowaniu. Droga z lewej prowadzi do zamkniętych z tej strony drzwi oraz windy, która zawiezie cię do kolejnej lokacji - Ogrodu Zatraconego Króla. Jeżeli jadąc windą wyskoczysz na półpiętrze w połowie drogi, to dotrzesz na balkon, gdzie z prawej strony znajdziesz fragment Estusa.

W pierwszej kolejności wyeliminuj kapłana, a dopiero potem zacznij walkę z rycerzem

Na razie zostawmy jednak Ogrody i wróćmy do początku Zamku Lothric. Schody z prawej prowadzą do ściany, więc jedyną drogą jest sala przed tobą. Znajdziesz w niej kapłana oraz rycerza z czerwonymi oczami (obrazek powyżej). Postaraj się jak najszybciej wyeliminować tego pierwszego (z łuku lub dobiegając do niego), ponieważ inaczej będzie wspomagał kompana zaklęciami. Po uporaniu się z magiem rozpraw się z rycerzem. Przy jego ciele znajdziesz Nogawice rycerza Lothric i Duży odłamek tytanitu, natomiast przy ołtarzu jest Dusza przygnębionego rycerza.

Z lewej strony lokacji znajdziesz dźwignię służącą do wzywania windy - obecnie urządzenie jest jednak nieaktywne. Skieruj się zatem do przejścia z prawej. Natkniesz się tu na schody. Na ich szczycie znajduje się dwóch rycerzy patrolujących teren oraz kapłan stojący nieco z prawej. Najlepiej jest zwabiać rycerzy pojedynczo (np. przy pomocy łuku) do poprzedniej lokacji i tam eliminować jednego po drugim.

Po oczyszczeniu okolicy wejdź na górę i ruszaj korytarzem przed siebie. W nowym pomieszczeniu znajdziesz ognisko (Zamek Lothric). Rozpal je i ruszaj dalej. Jeśli udasz się na balkon naprzeciwko ogniska, to będziesz mógł zeskoczyć na teren w pobliżu drabiny, po której dostałeś się na początek lokacji.

Ściągnij niżej kościanego wojownika, a potem na spokojnie uporaj się z kusznikiem

Skieruj się do kolejnego pokoju, gdzie znajdziesz skrzynię stojącą pod ścianą z prawej - znajdziesz w niej Zestaw modlitwy. Z lewej strony znajdziesz natomiast Grudkę tytanitu. Uważaj, bo na schodach z prawej czają się dwa szkielety (obrazek powyżej) - jeden to wojownik, a drugi kusznik. Zwab tego pierwszego w pobliże skrzyni, a po uporaniu się z nim załatw szybko strzelca.

Na szczycie schodów uważaj, bo z lewej na wieżyczce stoi kolejny kusznik. Za barykadą naprzeciwko schodów czai się natomiast kościotrup. Za nim znajdziesz zejście na dół i Grudkę tytanitu - gdy ją podniesiesz zaatakują cię trzy niezbyt silne zombie.

Unikaj długich serii ataków przeciwnika, po czym wyprowadzaj kontrataki - dobrze ściągnąć wroga na otwarty teren, gdzie będziesz miał więcej miejsca do wykonywania uników

W pomieszczeniu z prawej znajdziesz drabinę oraz leżący za nią Migoczący tytanit. Uważaj jednak, bo z lewej strony pokoju czai się skrzydlaty rycerz (obrazek powyżej). Możesz szybko wspiąć się po drabinie, aby go minąć lub rozpocząć walkę. W drugim przypadku unikaj długich serii ciosów, po czym wyprowadzaj kontrataki. Co pewien czas wokół rycerza pojawiają się świetliste refleksy - oddalaj się wtedy, ponieważ zadają one obrażenia. Po uporaniu się z wrogiem będziesz mógł podnieść Topory skrzydlatego rycerza i Grudkę tytanitu.

Po wejściu po drabinie na górę uderz w ostatni fragment ściany z lewej, dzięki czemu odkryjesz tajne przejście. W nowej lokacji zdobędziesz Zestaw skrzydlatego rycerza i Tarczę świętego rozkwitu. Z dachu możesz zeskoczyć na teren, który oczyściłeś wcześniej z wrogów.

Wyrusz dalej po schodach prowadzących na górę. Z prawej strony natkniesz się na kusznika, a z lewej na kilka kościotrupich wojowników. Na dwóch wieżyczkach z lewej znajdziesz z kolei Dużą duszę zmęczonego wojownika i Grudkę tytanitu. Zacznij kierować się w stronę schodów z kusznikami - uważaj, bo oprócz nich trafisz tu na kościotrupa z dwuręcznym toporem. Po oczyszczeniu terenu dotrzesz do rozwidlenia na szczycie schodów. Na wprost natkniesz się na smoki.

Następnie: Dark Souls 3 - Zamek Lothric: przejście od smoków do bossa

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze