Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Pontyfik Sulyvahn

Główny przeciwnik, którego spotkasz w lokacji Irithyll w Mroźnej Dolinie.

Po dotarciu do komnaty z głównym przeciwnikiem przygotuj się na starcie, gdzie będziesz musiał wykazać się zwłaszcza pod kątem wykonywania uników. Rusz wzdłuż ławek w stronę oczekującego na ciebie Pontyfika - kiedy tylko podejdziesz bliżej wróg rzuci się na ciebie z dwoma mieczami - ognistym i mroczną energią.

Przeciwnik wykonuje szarże, zamaszyste i sygnalizowane ataki oraz długie serie, gdzie musisz wstrzelić się z unikami

Wykonaj unik i przygotuj się na kolejne, ponieważ rywal wyprowadza na ogół kilka następujących po sobie ataków. Kiedy tylko widzisz, że Pontyfik bierze zamach mieczem (obrazek powyżej) od razu bądź przygotowany na serię uników. Najlepiej wykonywać je przy przeciwniku tak, aby przetaczać się wokół niego.

Raczej nie warto nastawiać się na bloki tarczą. Wprawdzie możesz w ten sposób obronić się przed niektórymi pchnięciami, ale w przypadku mocniejszych ataków twoja obrona zostanie przełamana. Dlatego korzystaj z tego rodzaju obrony tylko wtedy, gdy poznałeś już na tyle ciosy rywala, że wiesz, które z nich są lżejsze do odparcia.

Staraj się być blisko rywala, aby szybko wyprowadzać ciosy

Jeśli ta sztuka ci się powiedzie, to po wyprowadzonej przez rywala serii będziesz miał chwilę na zadanie mu jednego lub kilku pchnięć (obrazek powyżej) i odskoczenia. Pamiętaj tylko, aby nie wykonywać zbyt długich serii, ponieważ zabraknie ci energii do celów obronnych.

Co pewien czas warto odskoczyć od wroga, aby złapać chwilę oddechu lub uzupełnić zdrowie. Pamiętaj jednak, że przeciwnik na ogół nie czeka biernie zbyt długo i już po chwili możesz spodziewać się z jego strony szarży, która skróci dystans do bohatera.

W drugiej części walki unikaj ataków z powietrza, które boss zacznie wyprowadzać

Kiedy zabierzesz przeciwnikowi mniej więcej połowę życia upadnie on na podłogę. Oddal się wtedy szybko, ponieważ po chwili nastąpi wybuch energii, który może zranić bohatera. Od tej pory rywal będzie posiadał skrzydła i zyska możliwość atakowania cię z powietrza (obrazek powyżej).

Potężniejsze ataki, to jednak tylko jeden problem w drugiej części walki. Poważniejszym jest fakt, że od tej pory Pontyfik zacznie przyzywać do pomocy swojego duchowego sobowtóra (obrazek poniżej)

Jeśli tylko widzisz, że zaczyna się przyzwanie, to warto doskoczyć i zadać obydwu rywalom kilka ciosów

Pamiętaj tylko, żeby zawczasu uskoczyć, ponieważ zostaniesz szybko zaatakowany przez obydwu rywali. Musisz teraz szczególnie uważać z unikami, ponieważ wrogowie będą często atakować jednocześnie. Najlepiej skupić się w pierwszej kolejności na przywołanej istocie - posiada stosunkowo mało życia, a jej zabicie da ci chwilę na spokojną walkę z głównym bossem - pamiętaj jednak, że ten będzie z czasem przywoływał kolejnych pomocników.

Najlepiej, jeśli udałoby ci się zaatakować sobowtóra w momencie, gdy przebywa on w pobliżu bossa. W ten sposób za jednym zamachem będziesz atakował zarówno ducha, jak i Pontyfika (obrazek poniżej).

Staraj się atakować przyzwanego ducha, gdy znajduje się przy bossie

Kiedy jednak wrogowie się rozdzielą, to w pierwszej kolejności skup się na nabraniu dystansu i unikach. Do ataku przystępuj dopiero wtedy, gdy obydwaj znajdują się blisko siebie lub uda ci się dorwać jednego z nich w bezpiecznej odległości od drugiego wroga. Pamiętaj też, że kiedy pozbędziesz się sobowtóra, to nie próżnuj i zadawaj bossowi jak najwięcej obrażeń, aby zdołał przyzwać jak najmniej sojuszników.

Za pokonanie Pontyfika otrzymasz 21 tysięcy dusz oraz Duszę Pontyfika Sulyvahna. Odblokujesz ten ognisko o tej samej nazwie, co boss, a także przejście przez dalszą część Irithyll prowadzące do Anor Lando.

Następnie: Dark Souls 3 - Irithyll w Mroźnej Dolinie: dotarcie do Anor Lando

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze