Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Zbroja zabójcy smoków

Poznaj taktykę walki z głównym przeciwnikiem w Zamku Lothric.

Tego przeciwnika spotkasz po przejściu przez lokację o nazwie Zamek Lothric. Przed walką z bossem warto zregenerować siły i zapasy oraz zainwestować w przedmioty zapewniające ochronę przed błyskawicami, ponieważ główna broń rywala jest stale naładowana ładunkiem elektrycznym.

Zbroja nie tylko chroni się przy pomocy tarczy, ale może nią zadawać ciosy przełamujące

Boss jest ciężkozbrojnym wojownikiem, którego główne wyposażenie stanowi wielki topór oraz tarcza. Początkowo rywal korzysta z kilku standardowych ataków, to znaczy wyprowadza na bliski dystans kilka uderzeń toporem występujących po sobie, blokuje się tarczą (obrazek powyżej), ale może nią również odepchnąć bohatera, na co należy szczególnie uważać.

Boss może szybko do ciebie doskoczyć, więc bądź przygotowany na uniki

Ponadto, jeśli oddalisz się od rywala, to może na ciebie zaszarżować lub zaatakować z wyskoku (obrazek powyżej). Jeśli wykonasz unik, to będziesz miał potem chwilę na zadanie rywalowi kilku ciosów.

W pierwszej fazie walki najlepiej jest zatem albo trzymać się bardzo blisko wroga, unikać jego ataków i wyprowadzać własne kontry lub oddalać się od niego, czekać na potężny atak z rozpędu, po czym schodzić mu z drogi i atakować.

Przywoływana fala uderzeniowa może bardzo szybko dotrzeć do bohatera

Po zabraniu rywalowi niemal połowy zdrowia Zbroja stanie się znacznie groźniejszym przeciwnikiem. Przede wszystkim jego ataki będą znacznie szybsze i agresywniejsze. Jeśli oddalisz się do bossa, to będzie mógł przyzwać falę uderzeniową (obrazek powyżej), przed którą musisz szybko odskoczyć. Dobrze jest w tym momencie prowadzić walkę wokół fontanny, zapewniającej pewną osłonę przed atakami rywala.

Wybuchowe ataki mogą być niezwykle niebezpieczne, jeśli nie uciekniesz przed eksplozją

Ponadto przeciwnik będzie toporem zaznaczał ogniste ślady, które po chwili zaczną wybuchać (obrazek powyżej). Jeśli więc zauważysz, że zaczyna je kreślić, to szybko się oddalaj. Dodatkowym utrudnieniem będą przywoływane od czasu do czasu magiczne pociski wystrzeliwane przez unoszącego się w pobliżu latającego potwora. Na ogół są one skupione a pewnym obszarze, więc gdy tylko je dojrzysz od razu postaraj się oddalić z takiego miejsca.

Pamiętaj, aby w miarę możliwości trzymać się w pobliżu fontanny albo środka mostu. Dzieje się tak dlatego, że Zbroja posiada możliwość niszczenia poręczy przy jego bokach. Jeśli zatem będziesz stał blisko krawędzi i nie uda ci się umknąć przed wrogim atakiem, to możesz zostać zepchnięty w przepaść.

Druga możliwość to walka w bliskim dystansie. Wycentruj kamerę na przeciwniku i staraj się pozostawać stale, jak najbliżej niego, ciągle go obchodząc. W ten sposób unikaj wyprowadzanych ciosów i sam atakuj, kiedy tylko rywal się odsłoni.

Za uporanie się z bossem otrzymasz Duszę Zbroi zabójcy smoków, możliwość rozpalenia ogniska i przejście do nowej lokacji - Wielkich Archiwów.

Następnie: Dark Souls 3 - Wielkie Archiwa: dotarcie na dachy

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze