Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Biskupi Głębin

Zobacz, w jaki sposób pokonać oddział świętych nieumarłych w Katedrze.

Zanim rozpocznie ten pojedynek warto zaopatrzyć się w elementy obronne chroniące przed klątwą. W pierwszej fazie walki nie jest to może priorytet, ale w dalszej części starcia będziesz musiał działać bardzo szybko. Inaczej przeciwnicy wykończą cię właśnie przy pomocy klątwy. Oprócz elementów obronnych możesz zaopatrzyć się w Kamienie oczyszczenia (są dostępnego u Yuriego, który pojawia się po kilku dokonanych zakupach u Yoela na jego miejsce w Kapliczce Zjednoczenia).

Pierwsza faza walki

Początek pojedynku jest stosunkowo prosty. Zaraz po wejściu na arenę zobaczysz zmierzający w twoją stronę orszak kościstych biskupów. Część z nich dysponuje bronią białą, ale jest też kilku ostrzeliwujących cię z dystansu przy pomocy kul ognia.

W tłumie wrogów zawsze wypatruj tego, który świeci na czerwono

Od razu warto zaznaczyć, że zabijanie zwykłych wrogów mija się z celem. Po chwili i tak się odrodzą, a ty nie zadasz bossowi żadnych obrażeń. Priorytetem są przeciwnicy świecący na czerwono (obrazek powyżej). To właśnie ich wypatruj w tłumie i atakuj, kiedy tylko nadarzy się okazja. Możesz próbować wyciągać tłum wrogów tak, aby rywal pozostał sam i dopaść go na otwartej przestrzeni albo przebić się przez rywali i zaatakować go wśród nich (pamiętaj tylko, żeby szybko odskoczyć na bok i nie dać się zamknąć w środku).

Po zabiciu rywala świecącego na czerwono jego dusza przeniknie do kolejnego zwykłego wroga, wokół którego pojawi się czerwona poświata. Po zregenerowaniu sił i energii zlokalizuj takiego delikwenta i zaatakuj go. Powtarzaj ten manewr tak długo, aż zabierzesz rywalowi połowę życia.

Druga faza walki

O ile początek starcia jest dość prosty, a bohater posiada sporo czasu na przygotowywanie kolejnych ataków, o tyle druga część walki wymaga już sporego skupienia i podejmowania bardzo szybkich działań.

Tym razem musisz skupić się na właściwym biskupie z magiczną laską

Samo starcie nie zmienia się jakość szczególnie. Nadal w twoim kierunku napiera duża grupa wrogów, ale tym razem boss jest tylko jeden - posiada długą laskę świecącą na górze na ciemno niebiesko (obrazek powyżej). Otaczający go przeciwnicy będą teraz nieco bardziej agresywni, a przede wszystkim otrzymają możliwość korzystania z czarów, odpychających cię od bossa.

Tym razem musisz jednak działać szybko, ponieważ główny biskup będzie co pewien czas wznosił modlitwę. W jej trakcie zaczną lecieć w twoją stronę klątwy, a jeśli nie przeszkodzisz rywalowi, to teren zostanie pokryty mgłą i automatycznie zacznie się u bohatera rozwijać klątwa (obrazek poniżej).

Nie pozwól biskupowi modlić się zbyt długo, ponieważ rzuci na bohatera klątwę, która go zabije

Dlatego od razu staraj się przebijać przez szeregi przeciwnika, kierując się w stronę głównego biskupa. Dobrze posiadać broń dwuręczną, umożliwiającą szybkie przedarcie się przez zastępy przeciwników i dotarcie od razu do biskupa. Staraj się zadawać mu jak najwięcej ciosów, a w razie potrzeby odskakuj, aby nie otoczyli cię rywale. Odpocznij chwilę i ponownie przystępuj do ataku. Czyń tak koniecznie, jeśli widzisz, że przeciwnik zaczyna modlitwę - im wcześniej ją przerwiesz, tym mniejsze szanse, że rzuci na ciebie klątwę.

Po zabiciu właściwego bossa otrzymasz Małą lalkę oraz Duszę Biskupów Głębin. Będziesz mógł również rozpalić ognisko o nazwie Biskupi Głębin.

Następnie: Dark Souls 3 - Carthuskie katakumby: pułapki, wiszący most i dojście do bossa

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze